MediaTVP

Zmiany organizacyjne w Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji

Od 1 marca TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD, TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP ABC 2, Alfa TVP i TVP Nauka będą w strukturach Biura Programowego. Wdrożona zmiana wzmacnia koordynację programową i pozwala zoptymalizować koszty funkcjonowania Spółki.

 

Portfolio anten Telewizji Polskiej pozostaje bez zmian. Jedenaście anten zostaje włączonych do Biura Programowego, które zarządzało dotychczas czterema antenami.

W strukturze Biura Programowego pojawią się redakcje centralne, odpowiedzialne za przyporządkowanie konkretnych propozycji programowych do poszczególnych anten i ich pasm.

Działania w zakresie kreacji i produkcji włączonych do Biura Programowego anten będą realizowane przez agencje kreacji TVP.

Natomiast Biuro Programowe będzie realizowało zadania kreacyjne, takie jak: inicjowanie i udział w pracach koncepcyjno-literackich służących wypracowaniu ofert programowych, pozyskiwanie i poszukiwanie pomysłów, scenariuszy, formatów, materiałów literackich i konspektów oraz inspirowanie prac scenariuszowych na potrzeby anten.

Oprawą i promocją tych anten zajmować się będzie nadal Agencja Kreacji Rozrywki i Oprawy.

Działalność impresaryjna w obecnej formule nie będzie kontynuowana – nie jest uzasadniona ekonomicznie.

W wyniku reorganizacji liczba jednostek organizacyjnych zmniejszy się z 33 do 29 (nie uwzględniając 16 oddziałów terenowych).

foto. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *