MediaZapowiedzi TV

Zoom TV, Kino Polska, FilmBox i FilmBox Premium na tydzień 22-28 lipca 2017 r

Kanały Grupy Kino Polska w tygodniu 22-28 lipca 2017 zapraszają na kolejne filmowo-serialowe premiery. Już w niedzielę, 23 lipca, w kanale naziemnym Zoom TV, który ostatnio dołączył do oferty satelitarnej platformy cyfrowej nc+ (poz. 42) premiera francuskiej komedii „Królową być” z Catherine Deneuve – satyra na życie ludzi z wyższych sfer.

 

Ponadto kanał zaprasza na premierowe odcinki popularnych seriali „Gang Olsena” i „Poirot”, serii dokumentalnej „Sąsiad mój wróg”, a także najgłośniejszy film Marka Koterskiego „Dzień świra”. W kanaleKino Polska premiera rewelacyjnego polskiego komediodramatu „Obywatel Piszczyk” ze świetną rolą Jerzego Stuhra. FilmBox to jak zwykle dużo dobrego kina akcji – w tym tygodniu będzie można zobaczyć m.in. takie filmy, jak „Next” z Nicolasem Cage’em w roli głównej, dwie części produkcji „W imię króla” oraz film „Niebezpieczny poker” ze Stevenem Seagalem. FilmBox Premium zaprasza na premierowe odcinki brytyjskiego kryminału„Nadkomisarz Banks” oraz serial „Porzucony według Harlana Cobena” – kryminalny majstersztyk, do którego scenariusz tworzył sam Harlan Coben, jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów na świecie

 
„Dzień świra”
komedia, dramat, Polska 2002, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Andrzej Grabowski, Janina Traczykówna, Michał Koterski, Piotr Machalica, Zbigniew Buczkowski.
Najgłośniejszy film Marka Koterskiego. 44-letni Adaś Miarczyński to wiecznie sfrustrowany inteligent, który nie ma w życiu szczęścia. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie, odgłosy robót ulicznych. Spotkania z matką, synem, a tym bardziej z byłą żona frustrują go jeszcze bardziej. Adaś Miauczyński jest sam. W codziennym życiu towarzyszą mu tylko dziwne nawyki i przyzwyczajenia. Dręczony obsesjami stoi na skraju załamania nerwowego. Pewnego dnia postanawia przełamać schemat dnia codziennego i wyrusza nad morze. Pojawia się nadzieja na zregenerowanie strapionego umysłu…
Emisja: sobota, 22 lipca, godz. 22:00
 
PREMIERA ZOOM TV!
„Gang Olsena wpada w szał”
komedia kryminalna, Dania 1976, reż. Erik Balling, wyst.: Ove Sprogøe, Morten Grunwald, Poul Bundgaard, Kirsten Walther
Olsen dokonuje zemsty na baronie, który w celu oszustwa zlecił mu kradzież własnej wazy z dynastii Ming i oddał go w ręce policji. W finałowej scenie gang Olsena przedziera się przez piwnice Teatru Królewskiego w Kopenhadze używając młotów, wiertarek i ładunków wybuchowych w synchronizacji z graną w teatrze uwerturą opery Elverhøj (“Elfowe Wzgórza”) Freidricha Kuhlaua.
Premiera: niedziela, 23 lipca, godz. 17:00
Emisja: każda niedziela, godz. 17:00
 
PREMIERA ZOOM TV!
„Królową być” („Palais Royal”)
komedia, Francja 2005, reż. Valérie Lemercier, wyst. Catherine Deneuve, Valérie Lemercier, Lambert Wilson, Vincent Grass
Zabawny portret perypetii dynastycznych w rodzinie królewskiej pewnego fikcyjnego państwa. Król ginie nagle w tragicznym wypadku. Po jego śmierci, wdowa, królowa Eugenia oraz szef protokołu odmawiają prawa do tronu prawowitemu następcy, księciu Albanowi, bo jest kawalerem. Nowym monarchą ma zostać młodszy brat Albana, książę Arnaud. Jego żona, księżniczka Armelle musi zrezygnować z pracy jako terapeutka mowy i podporządkować się królewskiej etykiecie.
Premiera: niedziela, 23 lipca, godz. 19:10
 
PREMIERA ZOOM TV!
„Poirot” („Agatha Christie’s Poirot”)
serial kryminalny, Wielka Brytania 1990, reż. Richard Spence, wyst.: David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran, James D’Arcy, Christopher Bowen.
Herkules Poirot to najpopularniejszy detektyw świata, postać stworzona przez królową kryminału Agathę Christie.Wykorzystując niezwykły intelekt oraz instynkt detektyw rozwiązuje niezwykle zawiłe zagadki kryminalne.
Emisja: poniedziałek, 24 lipca, godz. 18:55 (sezon 2, odc. 8 – „Gwiazda zachodu”)
Emisja: poniedziałek-piątek, godz. 19:00
 
PREMIERA ZOOM TV!
„Sąsiad mój wróg” („Fear The Neighbor”, sezon 2)
dokument, USA 2015
Seria dokumentalna o kłótniach sąsiedzkich, które tylko z pozoru wydają się banalne. Gdy ludzie, którzy się nie znoszą mieszkają zbyt blisko siebie, błahe sprawy mogą urosnąć do rangi poważnych problemów, a waśnie doprowadzić do tragedii. W każdym odcinku serii poznajemy historię sąsiedzkiego konfliktu, który przerodził się w koszmar.
Premiera: wtorek, 25 lipca, godz. 21:10 i 22:10 (odc. 9. i 10.)
Emisja: każdy wtorek, godz. 21:00
 
„Zabójcy” („Those Who Kill”)
dramat, kryminał, thriller, Dania 2011, reż. Birger Larsen, wyst.: Jakob Cedergren, Laura Bach, Lars Mikkelsen, Frederik Meldal Nørgaard, Lærke Winther Andersen.
Głośny skandynawski serial kryminalny opowiadający o parze detektywów, którzy specjalizują się w seryjnych morderstwach. Co skłania przestępców do brutalnych zbrodni, których dokonują regularnie? Aby ich pojmać, detektywi muszą nauczyć się myśleć tak, jak oni. Serial, który okazał się przebojem w Danii, zyskał opinię szokującej i mrocznej produkcji dla widzów o stalowych nerwach.
Emisja: środa, 26 lipca, godz. 21:05 (odc. 6 – „Cień przeszłości”)
 

 
„Czas surferów”
akcja, Polska 2005, reż. Jacek Gąsiorowski, wyst.: Bogusław Linda, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski.
Przed dwoma laty biznesmen Czarnecki wyrzucił z pracy niejakiego Dżokera. Od tamtego czasu pamiętliwy eks-pracownik szukał okazji do rewanżu. W końcu znalazł: biznesmen jest zadłużony u gangstera Klamy. Dżoker zamierza więc porwać Czarneckiego, nastraszyć go, podszywając się po Klamę, przejąć pieniądze i zniknąć. Planu nie może oczywiście zrealizować osobiście, bo Czarnecki dobrze go zna. Dlatego dobiera sobie wspólników. Bonus, Fifi i Kozioł nie są może zbyt rozgarnięci, ale tak łatwej akcji nawet oni nie mogą zepsuć. Czyżby…?
Emisja: sobota, 22 lipca, godz. 20:00
 
„Wielka wsypa”
komedia, akcja, Polska 1992, reż. Jan Łomnicki, wyst.: Jan Englert, Krzysztof Wakuliński, Marzena Trybała.
Komedia sensacyjna o narodzinach polskiego kapitalizmu. Warszawski cinkciarz Jarek Bronko ucieka przed wymiarem sprawiedliwości, udając “politycznego”. Zostaje aresztowany jako Jarosław Branicki, założyciel partii ziemiańskiej. Po przełomie roku 1989 zakłada razem z byłymi oficerami SB prywatny bank, w którym oferuje niesłychanie wysokie oprocentowanie. Celny obraz nowej Polski, świetne role Jana Englerta i Krzysztofa Wakulińskiego.
Emisja: sobota, 22 lipca, godz. 21:50
 
PREMIERA!
„Obywatel Piszczyk”
komedia, Polska 1988, reż. Andrzej Kotkowski, wyst.: Jerzy Stuhr, Maria Pakulnis, Krzysztof Zaleski
Rok 1960. Jan Piszczyk ogląda w kinie finał „Zezowatego szczęścia”. Czuje się ośmieszony i oszukany przez literata, któremu opowiedział kiedyś swoje życie. Rok 1952. Piszczyk ląduje w więzieniu, skazany na pięć lat. Wychodzi dzięki amnestii w roku 1956. Poznaje Renatę, córkę partyjnego dygnitarza, dziewczyna jest nim zafascynowana. Mimo różnych perypetii mają dziecko i są razem. Piszczyka nie opuszcza jednak „zezowate szczęście”…
Premiera: niedziela, 23 lipca, godz. 17:50
Emisja: środa, 26 lipca, godz. 13:00
 
„Miś”
komedia, Polska 1980, reż. Stanisław Bareja, wyst.: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky
Absolutnie kultowa polska komedia. Bo czy ktoś nie zna choć jednego cytatu z „Misia” Stanisława Barei? Ryszard Ochódzki, krętacz i kombinator, prezes klubu sportowego Tęcza, musi dostać się do Londynu i podjąć z konta pieniądze, zanim uczyni to jego była żona. Eks-małżonka utrudnia mu zadanie, niszcząc paszport. Zdobycie nowego dokumentu to w realiach Polski Ludowej wielkie wyzwanie. „Miś” to genialna satyra na absurdy polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80.
Emisja: niedziela, 23 lipca, godz. 20:00 i wtorek, 25 lipca, godz. 20:00

 
„Next”
akcja, sci-fi, USA, 2007, reż. Lee Tamahori, wyst.: Nicolas Cage, Julianne Moore, Jessica Biel
Chris Johnson, magik z Las Vegas, potrafi przewidzieć przyszłość – najbliższe kilka minut. Dar ten jest jednak dla niego przekleństwem. Jako dziecko musiał poddać się wielu bolesnym eksperymentom. Dlatego zmienił tożsamość i ukrywa się. Kiedy terroryści grożą zdetonowaniem bomby nuklearnej, agentka FBI próbuje namówić Chrisa do współpracy. Wierzy, że tylko on może uratować miliony ludzi. Ale Chris nie potrafi podjąć właściwej decyzji. Tym bardziej, że jego działanie może zagrozić kobiecie, którą Chris kocha.
Emisja: sobota, 22 lipca, godz. 18:55
 
„W imię króla – Dwa światy” („In The Name Of The King 2: Two Worlds”)
akcja, przygodowy, Niemcy, Kanada 2011, reż. Uwe Boll, wyst.: Dolph Lundgren, Natassia Malthe, Lochlyn Munro, Heather Doerksen, Aleks Paunovic
Były żołnierz służb specjalnych przedostaje się do średniowiecznych czasów aby dopełnić starożytnej przepowiedni.
Emisja: niedziela, 23 lipca, godz. 21:00
 
„W imię króla – Ostatnie zadanie” („In The Name Of The King 3”)
akcja, przygodowy, Kanada, Bułgaria 2013, reż. Uwe Boll, wyst.: Dominic Purcell, Ralitsa Paskaleva, Bashar Rahal, Nikolai Sotirov
Trzecia część przygodowej serii, inspirowanej grą fantasy Dungeon Siege. Hazen Kaine jest współczesnym zawodowym zabójcą, który postanawia przyjąć swoje ostatnie zlecenie, wymierzone przeciw jednej z europejskich rodzin królewskich. Uprowadza dwie młode dziewczyny, z których jedna okazuje się być w posiadaniu magicznego naszyjnika, przypominającego wyglądem tatuaż na ręku Hazena. Naszyjnik otwiera portal do innego wymiaru i przenosi mężczyznę do czasów średniowiecza. Chwilę później Hazen staje w obliczu ataku smoka, a jest to dopiero początek niezwykłej przygody w ogarniętym chaosem królestwie, w którym rządzi zły król Tervon.
Emisja: niedziela, 23 lipca, godz. 23:05
 
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Miłość i inne kłopoty” („Love & Other Troubles”)
komedia, romans, Finlandia 2012, reż. Samuli Valkama, wyst.: Emilie de Ravin, Tommi Korpela, Ville Virtanen
Ville to 25-latek, który od lat unikał swojego uzależnionego od kobiet i rock-and-rolla ojca. Całe jego życie się zmienia, gdy ojciec przeprowadza się do jego apartamentu. Po pewnym czasie, mężczyźni zakochują się w tej samej, pięknej amerykańskiej nauczycielce tańca…
Emisja: poniedziałek, 24 lipca, godz. 21:00

Cykl MOCNE ŚRODY
„Niebezpieczny poker” („Gutshot Straight”)
akcja, thriller, USA 2014, reż. Justin Steele, wyst.:  George Eads, AnnaLynne McCord, Steven Seagal
Jack popada w coraz większe długi. Dlatego bez wahania przyjmuje propozycję, która szybko pozwoli mu uregulować należności. Jak każdy hazardzista dostrzega w grze szansę na odzyskanie straconych pieniędzy. Nie wie jednak, że staje się ofiarą intrygi, a przypadkowe morderstwo komplikuje jego i tak beznadziejną sytuację. Sprawa uregulowania długów jest jednak pilna, a wierzyciele mocno zniecierpliwieni. W świecie ruletki i pokera nie może zaufać nikomu. Liczą się tylko pieniądze.
Emisja: środa, 26 lipca, godz. 21:00

 
PREMIERA!
„Nadkomisarz Banks” („DCI Banks”)
dramat, serial kryminalny, Wielka Brytania, 2011, wyst.: Stephen Tompkinson, Jack Deam, Andrea Lowe
Część 1
Po brawurowej kradzieży Charlie McKay zostaje znaleziony zamordowany. Tymczasem Bank jest wezwany przez Rydella. Ma pomóc w odnalezieniu jego nastoletniej córki Emily i sprowadzić ją do domu. Sprawę komplikuje fakt, że jej nagie zdjęcia znalazły się w Internecie. Pomimo wielu przeszkód, w tym zdecydowanej niechęcie gangstera Barry Clougha udaje się namówić dziewczynę na powrót do domu. Emily wie już jednak zbyt wiele, dlatego Barry wysyła za nią swojego zbira – Niala.
Część 2
Odnalezione ciało należy do Emily. Prowadzący dochodzenie Banks i Cabbot docierają do dwóch kluczowych świadków: Tony’ego – właściciela ciężarówki, którą okradł McKay – oraz do matki Emily. W trakcie przesłuchania wychodzi na jaw, że złodziej i okradziony właściciel ciężarówki pracują dla Clough. To skłania Banksa do tego, by spróbować połączyć sprawę morderstwa dziewczyny i działalności bandziora. Na jaw wychodzą kolejne fakty. Wszystko układa się w całość, a sprawca może być bliżej, niż ktokolwiek był w stanie przypuszczać.
Premiera: sobota, 22 lipca, godz. 21:00 i 21:50 („W mogile ciemnej” – cz. 1 i 2)
Emisja: każda sobota, godz. 21:00

 
„Porzucony według Harlana Cobena” („Harlan Coben’s The Five”)
dramat, serial kryminalny, Wielka Brytania, 2016, scen. Harlan Coben, reż. Mark Tonderai,
wyst.: Tom Cullen, Hannah Arterton, O.T. Fagbenle
Kryminalny majstersztyk, do którego scenariusz tworzył sam Harlan Coben, jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów na świecie. Mija 20 lat od zaginięcia Jessiego. W miejscu porwania prowadzone jest inne śledztwo, w sprawie morderstwa prostytutki Anne Green. Zebrany materiał zawiera jednak DNA zaginionego przed laty chłopca. Sprawę prowadzi Danny Kenwood – przyjaciel brata Jessiego, Marka Wellsa, który jest prawnikiem. Do sprawy angażują się również  doktor Pru Crew i prowadzący schronisko dla bezdomnych Slade. Wszyscy związani z rodziną Jessiego muszą się zmierzyć ze sprzecznymi informacjami pojawiającymi się z różnych źródeł, w tym od seryjnego mordercy Jakoba Marosiego. Serial porównywany przez wielu do kultowego „Broadchurch”.
Emisja: niedziela, 23 lipca, godz. 21:00, 21:45 i 22:35 (odc. 4, 5 i 6)
Emisja: każda sobota, godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *