Zapowiedzi TV

„The Big Music Quiz” nowy teleturniej TVP2

„The Big Music Quiz” to nowy teleturniej TVP2, w którym dwie czteroosobowe drużyny Gwiazd prześcigają się w odgadywaniu nazwisk wykonawców i tytułów najpopularniejszych przebojów muzycznych. Program od 11 marca poprowadzi charyzmatyczny piosenkarz, aktor i showman Sławomir Zapała, który przebojem wszedł na scenę muzyczną i był jedną z głównych gwiazd koncertu sylwestrowego Dwójki.
 

 
W teleturnieju „The Big Music Quiz” dwie drużyny złożone z czterech gwiazd muszą wykazać się słuchem, znajomością muzyki popularnej i poczuciem humoru. Dwa zespoły gwiazd ścigają się, by jak najszybciej podać nazwisko lub nazwę wykonawcy odtwarzanej piosenki. Używają do tego tabletów, na których wypisują swoje typy. Wszystko odbywa się w rytmach największych hitów gwarantując widzom dobrą zabawę.
Każdy odcinek „The Big Music Quiz” składa się z 6 rund, w ramach których uczestnicy rozwiązują zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Pierwsza runda ma dodatkowo na celu wyłonienie kapitanów obu drużyn, którzy następnie dobierają sobie zespół spośród pozostałych uczestników. Poszczególne części teleturnieju to: RUNDA 1 – Wasza rozgrzewka i walka o tytuł kapitana • RUNDA 2 – Znane inaczej grane • RUNDA 3 – Fałszywe dźwięki • RUNDA 4 –Twoja lista osobista • RUNDA 5 – Wykręcone dźwięki • RUNDA 6 – Finał. Rywalizacji gwiazd towarzyszy publiczność w studiu.
W pierwszych odcinkach „The Big Music Quiz” wystąpią m.in.: Antoni Królikowski, Katarzyna Bujakiewicz, Mateusz Banasiak, Olga Frycz, Piotr Kupicha, Anna Dereszowska, Daria Widawska, Marek Sierocki, Aleksandra Szwed, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, Marek Kaliszuk i Kamil Baleja.
Prowadzącym nowe muzyczne show jest Sławomir Zapała, znany polski aktor, showman i piosenkarz rock-polo. W 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wystąpił w wielu filmach i serialach, takich jak m.in.: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Czas honoru”, „Blondynka” czy „Ojciec Mateusz. Występował w teatrach: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. Działalność muzyczną rozpoczął w Nowym Jorku na Long Island. Tam zdobył uznanie polskich imigrantów. W 2015 roku został wokalistą muzyki rock-polo i wykreował swój pseudonim sceniczny, „Sławomir”. Jest liderem zespołu „Trzymamy się Zapały”, z którym koncertuje po Polsce. Posiada swój kanał w serwisie YouTube liczący 261 tysięcy subskrypcji. Charyzma, własny styl muzyczny jak i sceniczny oraz poczucie humoru to siła sukcesu Sławomira. Dzięki niemu program nabierze wiele barw i będzie doskonałą rozrywką dla widzów Telewizji Polskiej.
„The Big Music Quiz” bazuje na francuskim formacie „Le Grand Blind Test” z 2015 emitowanym w pierwszym kanale telewizji TF1. Format trafił do Australii, Niemczech, Włoch, Hiszpanii i Holandii. We wszystkich wspomnianych krajach show okazał się hitem. Premierowe odcinki programu znacznie przekraczały średnią oglądalność w dotychczas nadawanych pasmach. W marcu, oprócz Polski, „The Big Music Quiz” zawita również do Wietnamu.
„The Big Music Quiz”, TVP2 – od 11 marca o godz. 20.05
Odcinki programu dostępne na TVP VOD (vod.tvp.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *