Podcast “Mistrzowie Słowa” – premiera nowej propozycji “Gazety Wyborczej”
Od soboty, 6 marca 2021 r. Wyborcza.pl będzie zapraszać nie tylko do czytania najciekawszych artykułów, ale też do ich wysłuchania. Tego dnia w serwisie pojawi się pierwszy odcinek nowego podcastu “Mistrzowie Słowa”, w którym mistrzowie sceny czytają mistrzów pióra – wybitne aktorki i wybitni aktorzy prezentują najlepsze teksty dziennikarek i dziennikarzy “Gazety Wyborczej”. Co tydzień nowej odsłony podcastu będą mogli słuchać członkinie i członkowie Klubu Wyborcza.pl oraz subskrybenci TOK FM Premium. Pierwszy odcinek podcastu “Mistrzowie Słowa”, dostępny dla wszystkich internautów, to okazja do zapoznania się z reportażem “Imperium dusz, czyli jak zostałem spiskowcem”, który czyta Bartosz Bielenia.
Słuchacze nowego podcastu “Gazety Wyborczej” “Mistrzowie Słowa” co sobota będą mogli zapoznać się z najciekawszymi publikacjami “Gazety Wyborczej”. Będą to teksty pochodzące z magazynów: “Wolnej Soboty”, “Dużego Formatu”, “Wysokich Obcasów”, “Ale Historia”, “Książek” i “Wyborczej Classic”. Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale też wyjątkowym głosem – publikacje “Wyborczej” czytać będą wybitne aktorki i wybitni aktorzy.
“Przez dziesięć dni czerpałem informacje o świecie od nowych znajomych na Facebooku. Spiskowe opowieści wciągnęły mnie jak bagno. W końcu to covidianie (wierzący w wirusa), którzy noszą kagańce (czyli maseczki) i przyjmują śmiercionki (szczepionki), zaczęli wydawać mi się dziwni” – tak zaczyna się reportaż Grzegorza Szymanika. W pierwszej odsłonie podcastu “Mistrzowie Słowa” tekst ten czyta Bartosz Bielenia.
Za rolę Daniela w “Bożym Ciele” aktor dostał pięć wyróżnień, m.in. Nagrodę Specjalną na festiwalu filmowym w Gdyni i Orła za najlepszą główną rolę męską. Zdobył też Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (dla młodych aktorów) oraz Wdechę w kategorii Człowiek roku. Bartosza Bielenię doceniono również za granicą – otrzymał tytuł European Shooting Star 2020, a nagrodę wręczono mu w lutym podczas Berlinale.
Członkinie i członkowie Klubu Wyborcza.pl mogą czytać, oglądać i słuchać wszystkiego, co publikuje “Gazeta Wyborcza”. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, otrzymują zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego mogą korzystać z archiwum dziennika (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w ramach prezentu na powitanie zyskują trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. D o Klubu Wyborcza.pl można dołączyć, kupując najwyższy – Klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl/prenumerata.
Przy okazji premiery nowego podcastu “Mistrzowie Słowa” zespół “Gazety Wyborczej” przypomina też i poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na kulturalnysklep.pl.
Nową propozycję Wyborcza.pl dla internautów wspiera autopromocja na stronach serwisów “Gazety Wyborczej” i jej papierowego wydania, a także na profilach dziennika w mediach społecznościowych.
Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu “Jutronauci”, nowe odcinki “RADIA KSIĄŻKI” i podcasty “Wysokich Obcasów”.
„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec września 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” przekroczyła 240 tys.