Sport w TVWAŻNE

Akt oskarżenia za nielegalną transmisję gali KSW na Facebook-u

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., któremu zarzucono nielegalne utrwalanie i rozpowszechnienie – za pośrednictwem portalu Facebook.com – relacji telewizyjnych z gali KSW 36 „Trzy Korony” z dnia 1 października 2016 r. oraz gali KSW 37 „CIRCUS OF PAIN” z dnia 3 grudnia 2016 r. tj. popełnienie przestępstw z art. 117 ust. 1 i z art. 116 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie przeprowadził w specjalny dział Prokuratury zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości we współpracy z Biurem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. W toku postępowania zabezpieczono komputery i nośniki danych, po analizie których potwierdzono dokonywanie streamingu przez oskarżonego.

Nielegalne transmisje z gal KSW za pośrednictwem oskarżonego obejrzało w internecie ponad 17 tys. osób, a wartość strat operatora telewizyjnego wyniosła około  636 tys. zł.
Przestępstwa zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

prok. Michał Dziekański
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *