MediaZapowiedzi TV

Czerwiec na kanale SundanceTV

W czerwcu przygotujcie się na lato z Sundance! W tym miesiącu w ramach cyklu „Letni sezon Sundance” zaserwujemy pięć przesiąkniętych słońcem hitów. Tylko nie zapomnijcie o kremie do opalania! Wśród filmów, które pojawią się na antenie będą między innymi: „Sexy Beast” opowiadający o perypetiach gangstera na emeryturze zmuszonego do powrotu na przestępczą drogę; „Szczęściarz” śledzący duchową podróż 90-letniego ateisty oraz osobliwych postaci zamieszkujących pustynne miasteczko czy „Permanent” ukazujący perypetie rodziny Dickinsonów mieszkających w małym miasteczku w Wirginii.

 

1 czerwca  SEXY BEAST (2000)

Reżyseria: Jonathan Glazer

Rozgrywający się na hiszpańskim Costa del Sol i w Londynie stylowy thriller o stawianiu czoła przeszłości i odkupieńczej mocy miłości. Po czasie spędzonym w więzieniu, gangster Gal Dove rezygnuje z przestępczego fachu. Wraz z ukochaną żoną udaje się na emeryturę do rajskiej willi
w Hiszpanii. Idylla zostaje zburzona przez przybycie jego nemezis – gangstera Dona Logana. Chce on namówić Gala do powrotu do Londynu i dokonania ostatniego skoku. Zdesperowany, by nie stracić swojego magicznego życia, Dove zostaje wciągnięty w szokujące i wybuchowe starcie charakterów z Loganem. By chronić kobietę, którą kocha, bierze udział w sensacyjnym podwodnym skoku, ryzykując wszystko, co ma.

8 czerwca  THE DANCE (2019)

Reżyseria: Rino Arreaza

Pewnego lata w Caracas Ivanna (Irene Esser) i Vicente (Gabriel Agüero) zakochują się w sobie. W miarę jak ich związek się rozwija, zaczynają się też pojawiać między nimi tajemnice.

15 czerwca  SZCZĘŚCIARZ (2017)

Tytuł: Szczęściarz (Lucky)

Reżyseria: John Carroll Lynch

Film śledzi duchową podróż 90-letniego ateisty oraz osobliwych postaci zamieszkujących pustynne miasteczko. Zawzięty i niezależny Lucky, który przeżył wszystkich swoich rówieśników i wypalił więcej niż cała reszta, znajduje się u progu życia. Zostaje zmuszony do podróży w poszukiwaniu
samego siebie, prowadzącej do tego, co tak często jest nieosiągalne: oświecenia. Ten debiut reżyserski uznanego aktora Johna Carrolla Lyncha to jednocześnie list miłosny do życia i kariery Harry’ego Deana Stantona a także medytacja nad śmiertelnością, duchowością i samotnością.

22 czerwca  PERMANENT (2017)

Reżyseria: Colette Burson

„Bad hair day”? Raczej „bad hair life”! Akcja filmu rozgrywa się w 1982 roku w małym miasteczku w Wirginii. Bohaterami tej przezabawnie niezręcznej, wyjątkowej, pełnej dowcipu i mądrości opowieści o nietrafionej fryzurze są Dicksonowie: 13-letnia Aurelie i jej rodzice, Jeanne i Jim. Dicksonowie mierzą się z poważnymi zmianami w życiu, a jednocześnie desperacko próbują wyjść z nich cało. Dla tej rodziny samo przetrwanie dnia jest zwycięstwem.

26 czerwca  DZIECKO APOKALIPSY (2015)

Tytuł: Dziecko Apokalipsy (Apocalypse Child)

Reżyseria: Mario Cornejo

Ford, instruktor surfingu z Filipin, przez całe życie słyszał, że jest synem Francisa Forda Coppoli. Zmarnował swoją młodość czekając, aż jego matka złoży wniosek o uznanie go przez reżysera za syna. Jednak wraz z końcem sezonu surfingowego Ford musi zmierzyć się z przeszłością i historią swojego życia.

Środa, 7 czerwca o 22:00  OCZY MATKI (2016)

Tytuł: Oczy MAtki (They Eyes of My Mother)

Reżyseria: Nicolas Pesce

W swoim ustronnym gospodarstwie matka, dawniej chirurg w Portugalii, uczy anatomii swoją córkę, Franciscę, i oswaja ją z lękiem przed śmiercią. Pewnego popołudnia tajemniczy gość w przerażający sposób burzy sielankę rodzinnego życia Francisci. Głęboko traumatyzuje młodą dziewczynę, ale też budzi w niej niezwykłą ciekawość. Choć Francisca trzyma się kurczowo wycofanego ojca, jej samotność i traumy z przeszłości powracają po latach, a tęsknota za kontaktem z otaczającym ją światem przybiera wyraźnie mroczną formę.

Wtorek, 13 czerwca o 22:00  BÓG MA NAS DOSYĆ: ZAGUBIENI CHŁOPCY Z SUDANU (2006)

Tytuł: Bóg ma nas dosyć: Zagubieni chłopcy z Sudanu (God Grew Tired of Us)

Reżyseria: Christopher Dillon Quin

Trzech osieroconych w trakcie burzliwej wojny domowej chłopców – John Bul Dau, Daniel Abol Pach i Panther Bior – boso przemierza subsaharyjskie pustkowie. Są oni częścią grupy 25 tysięcy „zagubionych chłopców” (w wieku 3 – 13 lat), którzy uciekając przed krwawą wojną zmuszeni byli porzucić swoje rodzinne wioski. W trakcie eksodusu sami stali się dla siebie rodziną, wspólnie szukali schronienia przed głodem, chorobami, dzikimi zwierzętami i atakami rebeliantów.

Miano „zagubionych chłopców” nadał im jeden z dziennikarzy, który porównał ich do opiekujących się sobą nawzajem osieroconych chłopców z opowieści o Piotrusiu Panie. Uciekając przed krwawym
konfliktem, dzieci podróżowały razem przez pięć długich lat i, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, udało im się bezpiecznie dotrzeć do obozu ONZ dla uchodźców w kenijskiej Kakumie.

Film śledzi losy trójki chłopaków, którzy próbują przystosować się do nowej rzeczywistości w Ameryce, pogodzić się ze swoją tragiczną przeszłością i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Poniedziałek, 19 czerwca o 22:00  TRISTRAM SHANDY: WIELKA ŚCIEMA (2005)

Tytuł: Tristam Shandy: Wielka ściema (A Cock and Bull Story)

Reżyseria: Michael Winterbottom

Niekonwencjonalna adaptacja angielskiego arcydzieła literackiego „Życie i myśli JW Pana Tristrama Shandy” autorstwa Laurence’a Sterne’a. Sprytne, postmodernistyczne podejście do konstrukcji filmu na podstawie zawiłej, przezabawnie skomplikowanej powieści autobiograficznej.

Historia rozgrywająca się w XVIII i XXI wieku rozpoczyna się od opowieści Tristrama Shandy’ego (Steve Coogan) o życiu, takim jak je widzi. Pełne literackich żartów i czarnego humoru, dziwne opowiastki z dzieciństwa Shandy’ego nieustannie przerywane są przez jego rodzinę i domowników. W trakcie snucia tych historii Tristram niechcący ujawnia o sobie znacznie więcej niż jakakolwiek
konwencjonalna autobiografia.

Piątek, 23 czerwca o 22:00  GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK (2005)

Reżyseria: George Clooney

Jest rok 1953, telewizja wciąż się rozwija, a ceniony dziennikarz Edward R. Murrow prowadzi w stacji CBS popularny program publicystyczny „See it Now”. Razem z producentem Fredem Friendlym wydają program przedstawiający wydarzenia dnia. Murrow jest również gospodarzem talk show „Person to Person”, jednak nazywany „twarzą telewizji” najbardziej interesuje go bycie dziennikarzem zajmującym się ważnymi i aktualnymi tematami.

ŚRODA, 28 czerwca o 22:00  BOLDEN (2019)

Reżyseria: Dan Pritzker

Film przedstawia fascynującą, niezwykłą i tragiczną historię niedocenianego amerykańskiego bohatera, Buddy’ego Boldena, uważanego za głównego prekursora jazzu. Produkcja splata wspomnienia o jego przeszłości z politycznym i społecznym kontekstem Nowego Orleanu z początku XX wieku, napędzanym przez pasję, chciwość i muzyczne talenty.

Film ilustrowany jest muzyką napisaną, zaaranżowaną i wykonaną przez Wyntona Marsalisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *