MediaZapowiedzi TV

Dokumenty w lipcu na CBS Reality

W lipcu na antenie CBS Reality pojawią się cztery poruszające dokumenty przedstawiające historie osób zmagających się z nieuleczalnymi chorobami, otyłością czy utrudniającymi życie fobiami. W lipcowym cyklu dokumentów będzie można zobaczyć między innymi: „Jeszcze nie umarłam” – przejmujący dokument śledzący losy pacjentów cierpiących na schorzenia neurologiczne, takie jak padaczkę czy choroby Alzheimera i Parkinsona, którzy w imię nauki przechodzą testy, operacje i leczenie; „Uwięzieni w domu” – program ukazujący emocjonalne zmagania osób cierpiących na agorafobię, czy „Moje dziecko jest mądrzejsze ode mnie” – dokument ukazujący wyzwania, z jakimi borykają się rodziny wychowujące czworo młodych geniuszy. Na lipcowy cykl poruszających programów dokumentalnych zapraszamy w lipcowe weekendy: 18 i 19 oraz 25 i 26 lipca o 20:00 tylko na CBS Reality.

 

JESZCZE NIE UMARŁAM
(2017)
Sobota 18 lipca o 20:00

Ponad 700 tys. osób w Irlandii cierpi na jakąś formę schorzenia neurologicznego. Większość z tych schorzeń jest przewlekła, ma charakter zwyrodnieniowy lub jest nieuleczalna. Ponieważ liczba chorych ma wzrastać wraz ze starzeniem się populacji, nie można lekceważyć znaczenia badań nad mózgiem.

Ten przejmujący dokument śledzi losy pacjentów cierpiących na cztery takie schorzenia: padaczkę (epilepsję), chorobę neuronu ruchowego (MND) oraz choroby Alzheimera i Parkinsona, którzy
w imię nauki przechodzą testy, operacje i leczenie. Mimo iż przyszłość bohaterów programu może być już przesądzona, ich teraźniejszość to opowieści o wytrzymałości, miłości i rodzinie zmagającej się z ogromnymi przeciwnościami losu.

UWIĘZIENI W DOMU
(2010)
Niedziela 19 lipca o 20:00

Dokument ukazuje emocjonalne zmagania osób cierpiących na agorafobię. Program prowadzony przez psychiatrę sądowego dr. Keitha Ablowa śledzi historie dwóch osób, które z powodu strachu przed przestrzenią zamknięte są w swoich domach.

Dowiemy się, jak na co dzień radzą sobie z zaburzeniami, jak przeżywają uwięzienie w czterech ścianach, oraz czy uda im się w końcu przezwyciężyć agorafobię i nauczyć się prowadzić normalne życie.

MOJE DZIECKO JEST MĄDRZEJSZE ODE MNIE
(2010)
Sobota 25 lipca o 20:00

Specjalny program poświęcony genialnym dzieciom oraz ich rodzicom. Śledzimy wyzwania, radości i trudności, z jakimi borykają się rodziny wychowujące czworo młodych geniuszy w wieku od trzech do piętnastu lat.

ODCHUDZENI SKALPELEM
(2012)
Niedziela 26 lipca o 20:00

Program śledzi losy Sary i Chrisa, którzy po operacji chirurgicznego zmniejszenia żołądka i ogromnej utracie wagi, muszą przejść zabieg polegający na usunięciu fałdów luźnej i rozciągniętej skóry pozostałej na ich ciałach.

To wzruszająca kronika podróży i transformacji dwóch osób: przedoperacyjne emocje i lęki oraz natychmiastowa ulga i nadzieja na przyszłość, gdy powoli przyzwyczają się do nowych ciał. Przejmujący i boleśnie prawdziwy dokument przypomina o tym, jakim cudem natury jest ludzki organizm, o naszej emocjonalnej więzi oraz poświęceniach, na które niektórzy z nas są gotowi, by żyć aktywnie i pełnią życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *