Internet & Gry - Reklama

Drugą część kosmicznego sezonu MotoGP pora zacząć. Transmisja treningów na Polsatsport.pl

Po miesięcznej przerwie najszybsi motocykliści wracają do walki o tytuły mistrzowskie na torze w Brnie. W najbliższy weekend rozpoczyna się druga i zdaje się, niesamowicie emocjonująca część walki w MotoGP, Moto2 i Moto3. Transmisje piątkowych treningów od 09:00 na Polsatsport.pl.
 
Blisko 35 stopniowym upałem i żarem lejącym się z nieba przywitał motocyklistów, tor w Brnie. Obiekt doskonale znany polskim kibicom gości w ten weekend całą stawkę mistrzostw świata. Przeszło 5 kilometrowa pętla zwana „Mugello północnej Europy” jest zawsze wiarygodnem sprawdzianem formy po wakacyjnej przerwie i postępach dokonanych przez ekipy.
Marquez, Rossi czy Viñales podkreślają, iż tak zaciętego sezonu nie pamiętają od dawien dawna. Pierwsza piątka klasyfikacji generalnej mieści się w 26 punktach i w zasadzie wszystko jest możliwe, jeśli chodzi o tytuł mistrzowski. Jak podkreślał Valentino Rossi, powodem takiej rywalizacji są zmiany techniczne – ujednolicenie elektroniki, spory wybór jeśli chodzi o opony (trzy mieszanki na każdy tor) oraz nieprawdopodobny wręcz poziom zawodników.
Marc Marquez zapytany, czy tak emocjonujący sezon jest dla niego najtrudniejszym w jego karierze, powiedział, że dla niego bardziej emocjonująca byłaby przewaga 40 punktów klasyfikacji generalnej, ale absolutnie zgadza się, że dla kibiców ten rok jest wyjątkowy. Do przyczyn takiego stanu rzeczy dopisał jeszcze znakomitych debiutantów, takich jak Folger czy Zarco. Obaj zawodnicy ekipy Monster Yamaha Tech3 zaliczyli w swoich domowych rundach podia i na takich wynikach nie kończą zabawy w 2017. Każdy z nich zadeklarował, że chce walczyć o zwycięstwo, ale wcale jak podkreślili nie musi się to zdarzyć na torach, które lubią.
Czy sezon ten zakończy się niespodzianką? Czy Rossi zdobędzie tytuł mistrza świata? Czy może Viñales dopisze swoje nazwisko do długiej listy mistrzów? O tym przekonamy się po ostatniej rundzie na torze w Walencji.
Jedno niestety jest pewne. W czwartkowy wieczór odeszła od nas jedna z największych legend. Angel Nieto – 12+1 krotny mistrz świata, w wieku 70 lat w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku na quadzie zmarł w szpitalu na Ibizie. Ta przygnębiająca informacja odcisnęła już piętno na tym weekendzie. Szkoda, że odchodzą od nas wielcy zawodnicy, ikony, legendy tego jakże pięknego sportu.
Treningi, kwalifikacje oraz wyścigi na sportowych antenach Polsatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *