Sport w TV

Dziś 20:30 w Eurosporcie 1: "La Decima" – dokument o historycznym zwycięstwie Rafaela Nadala

Francuska Federacja Tenisa oraz Eurosport przygotowały dla kibiców program oparty na nigdy wcześniej nie publikowanych materiałach, przedstawiający drogę Rafaela Nadala do rekordowego dziesiątego zwycięstwa na kortach Rolanda Garrosa w 2017 r.
 
Eurosport we współpracy z Francuską Federacją Tenisa (FFT) przygotował program dokumentalny „La Decima” zawierający szereg materiałów zza kulis nagrywanych podczas kolejnych dni turnieju, który miał przynieść Rafaelowi Nadalowi historyczny dziesiąty tytuł mistrza French Open, jednego z najważniejszych tenisowych wydarzeń na antenie Eurosportu.
Podczas tegorocznego turnieju Eurosport oraz FFT towarzyszyli Nadalowi każdego dnia, tworząc materiał pokazujący z bliska i w szczególnie osobisty sposób jego drogę do zwycięstwa w już piętnastym turnieju Wielkiego Szlema, a poprzez dziesiąte zwycięstwo w Paryżu – do przypieczętowania sukcesu, jakim jest tytuł najlepszego tenisisty wszechczasów na kortach ziemnych.
Program „La Decima”, który zostanie wyemitowany w Eurosporcie 1 w poniedziałek 12 czerwca o 20:30, uwypukla cechy Nadala jako „króla kortów ziemnych” i zawiera szereg materiałów filmowych ukazujących jego przygotowania do sięgnięcia po raz dziesiąty po Puchar Muszkieterów oraz pierwszy tytuł wielkoszlemowy od 2014 r.
„La Decima”, przybliży kibicom nie tylko to, jak Nadal wzniósł się na wyżyny gry na kortach ziemnych, ale także pokaże, jak udało mu się motywować i nieustannie rozwijać chęć dalszej rywalizacji i odnoszenia kolejnych zwycięstw pomimo licznych trudności, jakie przez lata stawały na jego drodze. „La Decima”, to w języku hiszpańskim synonim sukcesu, a tegoroczne zwycięstwo we French Open to prawdopodobnie największe osiągnięcie w bogatej w mistrzowskie tytuły karierze Nadala.
“Mówiłem nie raz, że niemożliwym jest pokonanie Nadala na korcie ziemnym, gdy jest w formie i Hiszpan po raz kolejny dowiódł, że to prawda. W trakcie mojej kariery udało mi się wygrać Roland Garros trzy razy i już to było osiągnięciem niezwykle trudnym pod względem fizycznym i mentalnym. Wygrać dziesięciokrotnie – to jedno z największych wyczynów, jakie można osiągnąć w świecie sportu. Rafa zdominował kort w Paryżu, a dzięki naszemu programowi dokumentalnemu kibice tenisa mają niepowtarzalną okazję przekonać się, czego potrzeba, aby zostać jednym z najlepszych tenisistów wszechczasów” – powiedział, trzykrotny tryumfator Rolanda Garrosa oraz czołowy tenisowy ekspert Eurosportu, Mats Wilander.
Nieustannie szukamy nowych sposobów na wzbogacenie naszego przekazu z największych wydarzeń w świecie sportu, aby dzięki nam kibice mogli być jeszcze bliżej sportowej akcji. Cieszymy się ze współpracy z FFT, dzięki której mogliśmy zapewnić fanom tenisa unikatowe materiały zza kulis pokazujące w nowy sposób Rafaela Nadala na jego drodze po historyczne dziesiąte zwycięstwo w turnieju Rolanda Garrosa”.podkreślił Arnaud Simon, Eurosport Senior Vice President Content, Production and Events.
Program „La Decima” zostanie wyemitowany w poniedziałek 12 czerwca o 20:30 w Eurosporcie 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *