MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury! Nowy program na Discovery Channel

Czy wiesz jakbyś się zachował gdyby przyszło ci nocować w środku bieszczadzkiego lasu lub szukać pożywienia na nieznanej, egzotycznej wyspie? Czy myślisz, że odkryłbyś wtedy w sobie coś, o czym jeszcze nie wiesz? W każdym z nas drzemie chęć poznania samego siebie i przekraczania własnych granic.

Nowy program Discovery Channel „EKSPEDYCJA – ODKRYWCY DRUGIEJ NATURY” będzie do tego doskonałą inspiracją! Poznamy 18 śmiałków gotowych wyruszyć na kraniec świata po to, aby odbyć podróż w głąb siebie i odkryć swoją drugą naturę. Wcześniej jednak pod okiem ekspertów: Navala – byłego żołnierza GROM-u oraz psycholog – Ingi Nowak-Duszy, przejdą szkolenie ze sztuki przetrwania. Szansę na przeżycie prawdziwej przygody życia otrzymają tylko wybrani. Kto z nich okaże się gotowy?

BIESZCZADZKI SURVIVAL

Spośród wszystkich chętnych i gotowych do odkrycia swojej drugiej natury, twórcy programu wybrali 18 najciekawszych kandydatów. Tylko sześciu z nich wyjedzie na odległy kraniec świata, żeby przeżyć przygodę życia. Zanim jednak to nastąpi bohaterowie programu będą musieli się sprawdzić i zmierzyć z trudnymi wyzwaniami oraz własnymi słabościami w rodzimych Bieszczadach.  Wędrówka na szczyt z wypakowanymi po brzegi plecakami, samodzielne budowanie szałasów w samym sercu lasu i spędzenie w nich nocy oraz wiele innych wymagających zadań. To tylko namiastka wyzwań, z jakimi przyjdzie zmierzyć się kandydatom do „Ekspedycji”.
Jak więc ci, oderwani zza biurek, skoncentrowani dotychczas na codziennych obowiązkach i rozrywkach, bohaterowie sobie z tym poradzą? Mentorami i przewodnikami w świat drugiej natury będą: Naval – były żołnierz GROM-u, ekspert do spraw survivalu oraz psycholog – Inga Nowak-Dusza. Będą oni towarzyszyć uczestnikom na każdym etapie wykonywanych zadań i bacznie obserwować ich zachowanie. I wcale nie jest tu najważniejsze kto okaże się w lepszej formie fizycznej i „dobiegnie pierwszy do mety”.

W tym programie uczestniczy powinni działać i pracować w grupie, a grupa jest tak silna, jak jej najsłabsi członkowie. Dlatego dla samotników i egoistów nie ma tutaj miejsca” – mówi Naval, ekspert do spraw survivalu.

Eksperci będą również oceniać w jaki sposób uczestnicy dzielą się zadaniami i jak je wykonują. Czy któryś z kandydatów przełamie swoje lęki dla dobra i zwycięstwa całej grupy? Kto wykaże zdolności przywódcze i poprowadzi zespół?

“Zgłoszenie się uczestników do castingu „Ekspedycji” można postrzegać, jako wyraz identyfikowanej przez nich potrzeby reorganizowania, badania czy poszerzania swojej dotychczasowej tożsamości. Uczestnicząc w programie wyrażają zapotrzebowanie na przeżycie czegoś nowego, odmiennego, nieoczekiwanego – co dostarczy im poczucia zmiany. Silne i zewnętrzne bodźce – a takie zapewnia ten program – są postrzegane, jako atrakcyjny motywator wspierający zmiany.  Program ma charakter doświadczenia rozwojowego. Zatem udział w nim daje możliwość podjęcia próby, wyjścia poza dotychczasowe schematy funkcjonowania, definiowania własnych granic i wchodzenia w nowe role. Program sprawia, że uczestnicy po prostu doświadczają. Zmagają się z tym co przeżywają lub pozostają odbiorcami wrażeń. Z perspektywy wyboru finałowej szóstki ważne jest w jaki sposób uczestnicy spożytkowują te okoliczności, bo ich sposób adaptowania się do nich daje realną możliwość odkrycia nowych zasobów czy talentów. A po to się zgłosili. Świadomy wysiłek wkładany w adaptację to ważne kryterium, kiedy wybieramy ludzi, mających się znaleźć w warunkach często mało sprzyjających, tj. fizyczne zmęczenie, intensywność i szybkie tempo wykonywanych zadań. Unikanie konfrontowania się z niedogodnościami na wyspie nie będzie możliwe, dlatego to nie tylko przygoda życia, ale esencja życia. Ważne jest również, aby wybrana szóstka bohaterów dawała sobie nawzajem poczucie bezpieczeństwa i wsparcie poprzez zrównoważone realizowanie celów zarówno indywidualnych, jak i grupowych”tłumaczy psycholog i psychoterapeuta, Inga Nowak-Dusza.

GDZIEŚ NA KOŃCU ŚWIATA… ZACZYNA SIĘ PRZYGODA ŻYCIA!

Dla finałowej szóstki bohaterów wyjazd na egzotyczną wyspę nie będzie wakacjami pod palmą w pięknych okolicznościach przyrody. Pozostawieni na bezludnej plaży przez 12 dni będą musieli przetrwać na łonie natury, w ekstremalnych warunkach, bez dostępu do jakichkolwiek udogodnień. Czeka ich budowa schronienia, obozowiska oraz zdobycie pożywienia w tropikalnej dżungli. A to nie koniec niespodzianek. Co drugi dzień uczestnicy będą zmuszeni odnaleźć dostawę wody do picia oraz instrukcje zadań na kolejne dni, które sprawdzą ich umiejętności zdobyte w czasie survivalowego szkolenia w Bieszczadach. Będzie to dla nich prawdziwy egzamin z pracy zespołowej, ponieważ tylko jako silna drużyna będą w stanie pokonać głód, zmęczenie i wyczerpanie.
Trudne warunki, różne zadania, nowe środowisko i nowi znajomi – ta podróż będzie dla bohaterów niezapomniana. Kto odkryje swoją drugą naturę i pokona własne słabości? Kto doświadczy niesamowitych emocji na tajemniczej wyspie?

Zobacz nowy program „EKSPEDYCJA – ODKRYWCY DRUGIEJ NATURY” już w czwartek, 13 lipca o godz. 22:00 tylko Discovery Channel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *