Sport w TV

Golf w nc+: najlepsi zawodnicy świata zmierzą się w prestiżowym US Open

Erin Hills w stanie Wisconsin w tym tygodniu gościć będzie elitę golfistów walczących o jeden z najbardziej prestiżowych tytułów w swojej dyscyplinie. Stawką jest rekordowa w historii pula nagród wynosząca 12 milionów dolarów. Transmisje US Open będzie można oglądać od czwartku do niedzieli w CANAL+ SPORT oraz serwisie nc+ GO.

US Open to drugie w kolejności wielkoszlemowe zawody sezonu golfowego, które co roku odbywają się w innej lokalizacji. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana na przepięknym polu Erin Hills, zaliczanym do grona najtrudniejszych w USA.

Historia turnieju sięga 1895 roku, kiedy na polu Newport Golf Club rozegrano pierwszą edycję. Do tej pory odbyło się 116 turniejów (rozgrywki przerywano na czas obu wojen światowych). Pole Erin Hills po raz pierwszy będzie areną zmagań w ramach US Open.

Do walki o trofeum przystąpią najlepsi zawodnicy świata w tym: zwycięzca zeszłorocznej edycji – Dustin Johnson i obecnie nr 1 w rankingu golfa, Rory McIlroy – wicelider klasyfikacji i triumfator z 2011 roku czy Jason Day.

Zwycięzca turnieju – oprócz swojego miejsca w historii – otrzyma rekordową nagrodę w wysokości 2,16 miliona dolarów. To o ponad 300 tysięcy dolarów więcej niż zgarnął zeszłoroczny triumfator Dustin Johnson Fani golfa będą mogli śledzić ekscytujące zmagania na żywo na antenie CANAL+SPORT.

W czwartek i piątek transmisja z US Open rozpocznie się o godzinie 19:00. Runda III oraz finałowa nadawana będzie w weekend również od 19:00. Zawody komentować będą: Jacek Person, zawodnik, trener i propagator golfa w Polsce oraz Andrzej Person, ekspert i miłośnik golfa.

Plan transmisji US Open:

Czwartek, 15 czerwca

19:00 US OPEN 2017, runda I, CANAL+ SPORT  komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

Piątek, 16 czerwca

19:00 US OPEN 2017, runda II, CANAL+ SPORT  komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

Sobota, 17 czerwca

19:00 US OPEN 2017, runda III, CANAL+ SPORT  komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

Niedziela, 18 czerwca

19:00 US OPEN 2017, runda finałowa, CANAL+ SPORT  komentarz: Andrzej Person, Jacek Person

Transmisje będzie można oglądać także w serwisie nc+ GO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *