Internet & Gry - Reklama

Eksperci ds. bezpieczeństwa z firmy Kaspersky podzielą się swoimi umiejętnościami technicznymi w nowym spotkaniu online z cyklu “GReAT Ideas”

Kaspersky zaprasza na kolejną sesję z cyklu “GReAT Ideas” – serii tematycznych wydarzeń online, w ramach których firma wspiera społeczność związaną z cyberbezpieczeństwem oraz dzieli się swoim doświadczeniem, jak również wynikami najnowszych badań dotycących cyberzagrożeń. Gośćmi sesji zaplanowanej na 13 maja będą eksperci z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky, którzy omówią najnowsze wiadomości związane z cyberbezpieczeństwem i poprowadzą warsztaty na temat inżynierii wstecznej oraz analizy głównych przyczyn ataków.

 

Najnowsza sesja tego cieszącego się uznaniem cyklu rozpocznie się od pogawędki przy kominku, w której będzie uczestniczył kierownik badaczy w zespole GReAT, Brian Bartholomew, oraz gość niespodzianka. Dyskusja będzie dotyczyć wydarzeń, które w ostatnich miesiącach przykuły uwagę społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem.

Denis Legezo, starszy badacz bezpieczeństwa z zespołu GReAT, skoncentruje się na nowej kampanii WildPressure przeprowadzanej na Bliskim Wschodzie oraz rozłoży na czynniki pierwsze związane z nią nowe szkodliwe oprogramowanie. Podczas warsztatu Denis wyjaśni funkcjonalność trojana oraz dane, które autorzy pozostawili wewnątrz szkodnika.

Zwieńczenie stanowić będzie warsztat poprowadzony przez Borisa Larina, eksperta z firmy Kaspersky zajmującego się wyszukiwaniem exploitów dnia zerowego. Boris pokaże, jak stworzyć środowisko do testowania, przedstawi krok po kroku, w jaki sposób analizował najnowsze exploity znalezione w realnych warunkach, a także udzieli dodatkowych wskazówek i zdradzi kilka sztuczek.

Poprzez cykl “GReAT Ideas” chcemy wnieść wkład do społeczności, zjednoczyć badaczy oraz podzielić się naszym doświadczeniem. Tym razem podnieśliśmy “stawkę gry” i zdecydowaliśmy się zorganizować bardzo praktyczną sesję. Mamy nadzieję, że wiedza przekazywana przez nasz zespół pomoże badaczom – tak początkującym, jak i doświadczonym – rozwinąć swoje umiejętności – powiedział Siergiej Nowikow, zastępca dyrektora zespołu GReAT firmy Kaspersky.

Sesja rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godz. 16:00. Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, należy dokonać rejestracji na stronie https://kas.pr/k3nt.

“GReAT Ideas” to seria rozmów, dzięki którym można dowiedzieć się, jak działa Globalny Zespół ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky. Zainspirowane regularnie organizowanymi wewnętrznymi spotkaniami zespołu, jak również przyjazną atmosferą wymiany wiedzy, wydarzenia te dostarczają informacje na temat krajobrazu zagrożeń. Obejmują one szczegóły dotyczące niedawno wykrytych zagrożeń oraz technik wykorzystywanych w świecie cyberbezpieczeństwa, przekazywane bezpośrednio przez ekspertów z zespołu GReAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *