Internet & Gry - Reklama

Firmy Kaspersky oraz Waterfall zapewniają kompatybilność swoich rozwiązań w celu udoskonalenia ochrony sieci przemysłowych

Kaspersky łączy siły z Waterfall Security Solutions w celu lepszego zabezpieczania sieci przemysłowych. Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks wraz z Waterfall for Intrusion Detection Systems umożliwia nieinwazyjną inwentaryzację sieci przemysłowych, wykrywanie zagrożeń oraz wymuszoną sprzętowo ochronę przed atakami sieciowymi.

 

Przedsiębiorstwa przemysłowe muszą sprostać nowym wyzwaniom w zakresie cyberbezpieczeństwa, jakie pojawiają się w związku z cyfryzacją sieci technologii operacyjnej (OT). 55% organizacji uważa, że Internet Rzeczy zmieni stan bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania (ICS). W kontekście tego zapotrzebowania produkty takie jak te oferowane przez firmy Kaspersky i Waterfall prezentowane są obecnie jako opłacalny sposób zapewnienia odpowiednio wczesnej ochrony przed zagrożeniami sieciowymi. Dlatego zagwarantowanie kompatybilności tych dwóch przełomowych produktów ma istotne znaczenie dla organizacji przemysłowych.

Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks wykrywa anomalie i włamania wewnątrz sieci OT, dzięki czemu przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zapobiec wszelkim negatywnym wpływom takich incydentów na procesy przemysłowe. Waterfall for Intrusion Detection Systems umożliwia sensorom wykrywającym włamania sieciowe łączenie się z sieciami OT i ICS oraz monitorowanie ich bez narażania na ryzyko operacji fizycznych. Zespół złożony z inżynierów z firm Waterfall oraz Kaspersky przeprowadził obszerne testy w celu weryfikacji kompatybilności obu produktów, aby zagwarantować zarówno technologiczne, jak i operacyjne korzyści rozwiązania końcowego.

Korzyści te obejmują rozszerzenie widoczności całkowicie odizolowanych sieci przemysłowych, możliwość analizy w czasie rzeczywistym ruchu sieciowego w celu wykrycia podejrzanych aktywności oraz możliwość połączenia sieci przemysłowych do infrastruktury monitorowania, analizy i ostrzegania przedsiębiorstwa bez ryzyka zakłóceń w procesie przemysłowym.

W firmie Kaspersky uważamy, że monitorowanie sieci przemysłowej w celu wykrywania anomalii i zagrożeń bezpieczeństwa to jedno z głównych działań w kierunku ustanowienia spójnego procesu ochrony OT. Potwierdzona kompatybilność technologii firm Waterfall oraz Kaspersky sprawi, że nasi klienci będą mogli z przekonaniem łączyć sieci przemysłowe w infrastruktury monitorowania, analizy i ostrzegania z dodatkowym poziomem ochrony granicy OT – powiedział Siergiej Pałtow z działu odpowiedzialnego za architekturę rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity.

Rozszerzenie widoczności centrów operacji sieciowych i bezpieczeństwa na sieci ICS to często pierwszy krok podejmowany przez zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo przedsiębiorstwa mające za zadanie zabezpieczenie sieci przemysłowych – powiedział Ran Pedhazur, szef działu rozwoju biznesu w firmie Waterfall Security Solutions. Cieszymy się ze współpracy z firmą Kaspersky, w ramach której dostarczamy technologię pozwalającą na widoczność ruchu i anomalii w sieci przemysłowej z poziomu rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks.

Informacje o firmie Waterfall Security Solutions

Waterfall Security Solutions to czołowy na świecie dostawca technologii oraz produktów Unidirectional Gateway umożliwiających bezpieczną integrację IT/OT, widoczność operacji w całym przedsiębiorstwie oraz zdyscyplinowaną kontrolę. Wśród coraz liczniejszych klientów firmy znajdują się infrastruktury krajowe, elektrownie nuklearne, morskie i lądowe instalacje służące do wydobywania ropy oraz gazu, zakłady produkcyjne, dostawcy energii, gazu, wody itd. Wdrażane w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji, produkty firmy Waterfall obsługują szeroki wachlarz czołowych na rynku platform zdalnego monitorowania przemysłowego, aplikacji, baz danych oraz protokołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *