Sport w TVTVN Warner Bros. Discovery Polska

Wirtualny wyścig na słynnym torze Daytona w piątek na żywo w Eurosporcie 1

Daytona, czyli jeden z najsłynniejszych torów świata będzie w sobotę i niedzielę miejscem pasjonującej rywalizacji w wyścigu 24-godzinnym z udziałem m.in. Roberta Kubicy. Widzowie Eurosportu 1 już w piątek będą mogli poczuć przedsmak emocji i zobaczyć, co czeka polskiego kierowcę i jego kolegów z zespołu. Stacja pokaże na żywo wirtualny wyścig Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa na torze Daytona, w którym wystąpi jeden z najlepszych polskich simracerów – Kamil Franczak.

 

W piątek o 17:30 Eurosport 1 pokaże na żywo wirtualną rywalizację z serii Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa na torze Daytona, która będzie znakomitym wprowadzeniem do weekendowych zmagań i przedsmakiem wielkich emocji. Widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze słynnym torem i sprawdzić, co czeka Roberta Kubicę i jego partnerów z zespołu. W wyścigu Eurosport eRacing weźmie udział między innymi Kamil Franczak, jeden z najlepszych polskich simracerów. Uczestnicy będą ścigać się samochodami Audi LMP1. O komentarz najwyższej jakości zadbają Krzysztof Woźniak, dziennikarz Motowizji i ekspert simracingu oraz Wojciech Malaca, komentator e-sportowy i kierowca simracingowy.

Piątkowy wyścig to kolejne wydarzenie simracingowe organizowane przez Eurosport. Pod koniec grudnia i na początku stycznia stacja pokazywała wyścigi z serii Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa. Po otwartych kwalifikacjach, w wyścigach finałowych transmitowanych w Eurosporcie mierzyło się 10 zespołów oraz Team Eurosport z Gosią Rdest i Adamem Kornackim w składzie. W 2020 roku Eurosport pokazywał na żywo wiele wirtualnych wydarzeń sportowych na czele z wyścigami Formuły E #RaceAtHome, simracingowymi seriami Porsche Supercup, czy e-WTCR. Stacja współorganizowała również kolarskie wyścigi wirtualne takie jak Wyścig z Pokoju i Zwift Tour for All.

fot. Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *