MediaPolsatZapowiedzi TV

Festiwal Kabaretu w Koszalinie 2017 – „Bananowa Republika”

W tym roku deski koszalińskiego amfiteatru zamienią się w palmowe plaże Bananowej Republiki. Gospodarzami wieczoru będzie Kabaret Koń Polski, a na scenie wystąpią również: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabarety Rak, Jurki, Nowaki i Chyba oraz Michał Wójcik z Kabaretu Aniu Mru Mru i Ewa Błachnio. Transmisja w Telewizji Polsat w sobotę 29 lipca o godzinie 20.00.

Koszaliński festiwal ma 22 – letnią tradycję. Jak co roku w ostatnią sobotę lipca na scenie koszalińskiego amfiteatru występują satyrycy i kabareciarze, którzy potrafią rozbawić spragnioną śmiechu publiczność. Festiwal powstał z inicjatywy Leszka Malinowskiego lidera kabaretu Koń Polski.

W tym roku gospodarze wieczoru i zaproszeni artyści kabaretowi wylądują w Bananowej Republice. Będzie więc bananowy rząd, bananowa telewizja, bananowi piłkarze i .. bananowy uśmiech, bo trwają właśnie przygotowania do Święta Banana, czyli szerokiego uśmiechu, na które przyjadą „królowie“ humoru i satyry. W rolę ministra ds. Świąt i Jubileuszy wcieli się Leszek Malinowski, a Ministra Braku Skarbu Waldek Sierański (obaj Kabaret Koń Polski). Wielkim Szamanem i Ministrem Strachu będzie Michał Wójcik (Ani Mru Mru), a Ministrem Sprawa Niezręcznych Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), zaś w rolach prezenterów bananowej telewizji wystąpią Ewa Błachnio i Piotr Gumulec z Kabaretu Chyba.

Tego wieczoru nie zabraknie premier – skecz o „Bananowym Klubie Piłkarskim” napisze Robert Górski czyli tytułowy prezes z genialnego serialu „Ucho Prezesa”. Na scenie doskonałymi żartami i piosenkami bawić będą jeszcze Kabaret Młodych Panów w skeczu „Wizyta u teścia” i Kabaret Nowaki w skeczu „Wyjazd na wakacje”. Jurki wykonają zabawny „Ślub”, a Kabaret Rak skecz i piosenkę „Blondynki” Widzów czeka doskonały wieczór zabawy i humoru zgodnie z mottem festiwalu – „Minuta śmiechu to dzień życia dłużej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *