MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Filmowe Boże Ciało z Polsatem

Od kina familijnego po komedie romantyczne. Prawdziwe hity dla widzów w każdym wieku. Na Boże Ciało, 30 maja 2024 roku, Telewizja Polsat przygotowała bogatą ofertę filmową, w której każdy z widzów znajdzie coś dla siebie. Od nagradzanych animacji w paśmie porannym, przez znakomite kino familijne, po pierwszorzędne komedie romantyczne.

 

Vivo” czwartek 30 maja, godz. 7:50

Sędziwy Andrés występuje z kinkażu żółtym o imieniu Vivo na jednym z placów Hawany. Pewnego razu staruszek dostaje list od dawnej znajomej, Marty. Senior pragnie się z nią spotkać, aby poprzez piosenkę po latach wyznać jej miłość. Niestety, nie jest mu to dane – nagła śmierć niweczy plany. Vivo wraz z krewną przyjaciela, nastoletnią Gabi, wyrusza do Miami, aby spełnić ostatnie życzenie zmarłego. Wzruszająca animacja na miarę pięciu nominacji do nagrody Annie.

Lorax” czwartek 30 maja, godz. 9:55

Cały świat jest zniszczonym pustkowiem, a ziemia dawno temu przestała wydawać jakiekolwiek owoce. Tymczasem w szczelnie zabudowanym, kolorowym i odizolowanym miasteczku Thneedville wszystko jest sztuczne. Nie ma tu żywych roślin i nawet czyste powietrze sprzedaje się w butelkach. W ogródkach ustawione są imponujące gatunki drzew, ale prawdziwego nikt dawno nie widział. Dwunastoletni Ted, by zaimponować Audrey, którą jest zauroczony, postanawia odnaleźć prawdziwe drzewo. Wyrusza poza miasto, by poznać Loraksa – zgryźliwego i zarazem pełnego uroku obrońcę drzew. Wspólnie z nim ma szansę cofnąć skutki katastrofy ekologicznej. Niestety, o wszystkim dowiaduje się chciwy burmistrz Thneedville, Alojzy O’Hare, który dzięki zanieczyszczeniu środowiska dorobił się majątku. Robi on wszystko, by powstrzymać chłopc.

Sam w domu – po raz trzeci” czwartek 30 maja, godz. 11:50

Stojący na czele międzynarodowego gangu Peter Beaupre (Olek Krupa) i jego ludzie: Alice Ribbons (Rya Kihlstedt), Burton Jernigan (Lenny von Dohlen) oraz Earl Unger (David Thornton) kradną z Departamentu Obrony USA najnowszy model mikroprocesora. Chcą przemycić go za granicę. Ukrywają swój łup w zdalnie sterowanym samochodzie zabawce, który przypadkowo trafia w ręce pani Hess (Marian Seldes). Starsza kobieta daje zabawkę synowi swoich sąsiadów, Jacka (Kevin Kilner) i Karen (Haviland Morris) Pruittów, ośmioletniemu Aleksowi (Alex D. Linz). Chłopiec rozchorował się na ospę, nie może więc pójść do szkoły. Zostaje sam w domu. Nie będzie się jednak nudził – musi stawić czoła przestępcom, którzy zamierzają odzyskać cenną zabawkę. Sprytny Alex próbuje pokrzyżować plany rabusiów.

Krudowie” czwartek 30 maja, godz. 14:00

Czasy prehistoryczne. W przytulnej jaskini żyje rodzina Krudów, której głową jest Grug. W świecie zewnętrznym widzi on przede wszystkim zagrożenie, woli więc spędzać czas w ciemnej grocie. Zakłada, że wszystko, co nowe jest złe i niebezpieczne. To przekonanie przekazuje swoim dzieciom, żonie i mającej trudny charakter teściowej Gran. Ciekawość świata najstarszej córki, Eep, jest jednak silniejsza niż posłuszeństwo ojcu. Nastolatka poznaje Guya, który odkrywa przed nią, czym jest ogień. Pewnego dnia życie Krudów nagle się zmienia – w wyniku trzęsienia ziemi tracą dom. Podczas wyprawy do nowego miejsca schronienia Grug musi zmierzyć się z błyskotliwymi wynalazkami młodego Guya, który nie tylko podważył jego autorytet, lecz także skradł serce córki…

Rodzina od zaraz” czwartek 30 maja, godz. 16:15

Pete i Ellie, dobrze sytuowane małżeństwo, decydują się na adopcję. Ich serca kradnie nastoletnia Lizzy. Okazuje się jednak, że dziewczyna ma rodzeństwo – siostrę i brata. Małżonkowie nie chcą ich rozdzielać i w ten sposób stają się rodzicami zastępczymi aż trójki pociech. Pragną zbudować z dziećmi dobrą relację, co nie jest łatwym zadaniem dla osób bez rodzicielskiego doświadczenia. Od tej pory drobne wpadki i nieporozumienia stają się dla nich codziennością. W dodatku piętnastoletnia podopieczna, która początkowo zrobiła na nich dobre wrażenie, przechodzi okres buntu. Małżonkowie nie zamierzają jednak dać za wygraną, co sprawia, że doskonale odnajdują się w roli opiekunów. Ich młodzi podopieczni znajdują u nich prawdziwy dom oraz dużo miłości.

Mój chłopak się żeni” czwartek 30 maja, godz. 21.30

Komedia romantyczna z Julią Roberts i Cameron Diaz w rolach głównych. Julianne Potter (Julia Roberts) i Michael O’Neal (Dermot Mulroney) byli kilka lat temu parą. Ich związek nie był udany, mimo to pozostali najlepszymi przyjaciółmi. Obiecali sobie, że jeżeli do 28. urodzin nie znajdą sobie partnerów, pobiorą się. Na krótko przed wyznaczonym terminem Michael dzwoni do Julianne i informuje ją, iż za kilka dni się żeni. Kobieta nie chce pogodzić się z tym faktem, egoistycznie uważając Michaela za swoją własność. Postanawia nie dopuścić do zawarcia małżeństwa. Kiedy jednak spotyka się z Michaelem i jego narzeczoną – uroczą, wrażliwą Kimberly (Cameron Diaz), zaczyna zdawać sobie sprawę, jak trudne czeka ją zadanie. Tych kilka dni dzielących O’Neala od ślubu pokazuje Julianne, że mężczyzna jest dla niej ważniejszy niż podejrzewała. Tym goręcej zamierza uniemożliwić mu zawarcie małżeństwa, posuwając się do wyjątkowo podłego sposobu.

Czarownica” czwartek 30 maja, godz. 00:00

Kalifornia, miasteczko San Fernando Valley. Naiwna i pełna dobrych intencji Isabel Bigelow (Nicole Kidman) ma dosyć swoich magicznych mocy i marzy o tym, by zacząć prowadzić normalne życie oraz założyć rodzinę. W tym samym czasie aktor Jack Wyatt (Will Ferrell) próbuje ponownie wrócić na drogę kariery. Dostaje szansę zagrania we współczesnej wersji znanego w latach 60. serialu komediowego „Czarownica”. Ma nadzieję, że dzięki roli Darrina będzie znowu sławny. Wpada na pomysł, aby serialową wiedźmę zagrała nieznana szerszej publiczności aktorka. Sądzi, że tym sposobem to on będzie jedyną gwiazdą produkcji. Gdy pewnego dnia przypadkiem spotyka Isabel, szybko dochodzi do wniosku, że jest ona idealną kandydatką do tej roli. Z czasem między obojgiem rodzi się gorące uczucie.

foto, źródło. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *