MediaTVPZapowiedzi TV

Filmy w Jedynce i Dwójce

Reese Whiterspoon musi się rozwieść, Adrien Brody planuje napad na bank, Penelope Ann Miller wyjeżdża służbowo do Szkocji, a Tomasz Kot nie radzi sobie z nałogiem. W Dwójce Ben Stiller i Drew Barrymore chcą się pozbyć uciążliwej współlokatorki, Sophie Marceau w pogoni za kotem trafia do muzeum, Wojciech Zieliński i Tomasz Schuchardt marzą o lepszym życiu, a Josh Hartnett zostaje porzucony przez ukochaną.

Weekendowy Hit Jedynki – „Wielka ucieczka”. Cz. 2/2. Piątek, 12 maja, godz. 21:25. TVP1.

Niemcy, II wojna światowa. Dowództwo Luftwaffe postanawia przenieść do jednego obozu jenieckiego dotychczas rozsianych po oflagach zestrzelonych pilotów sił alianckich. Nie podejrzewa, że tym samym niemal cała „Organizacja X” stworzona przez więzionych pilotów RAF-u zgromadzi się w jednym miejscu.

„Surferka z charakterem”. Niedziela, 14 maja, godz. 14:20. TVP1.

Trzynastoletnia Bethany Hamilton (Anna Sophia Robb) razem z rodzicami i braćmi mieszka na Hawajach. Cała rodzina z pasją uprawia surfing, ale to właśnie ona jest największa miłośniczką tego sportu. Pewnego dnia dochodzi do tragedii – Bethany atakuje rekin i odgryza jej lewą rękę. Mimo tragedii dziewczyna nie poddaje się i robi wszystko, żeby wrócić na deskę…

Zakochana Jedynka – „Dziewczyna z Alabamy”. Niedziela, 14 maja, godz. 2220. TVP1.

Melanie (Reese Whiterspoon) mieszka w małym miasteczku. Kiedy zachodzi w ciążę okazuje się, że jej mąż Jake (Josh Lucas) nie dorósł do roli ojca. Zirytowana mężczyzną i prowincjonalnym życiem wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam robi karierę i poznaje młodego, ambitnego polityka Andrew (Patrick Dempsey), który prosi ją o rękę. W związku z tym po siedmiu latach od wyjazdu wraca do Pigeon Creek po papiery rozwodowe.

„Rok komety”. Wtorek, 16 maja, godz. 23:20. TVP2.

Margaret (Penelope Ann Miller), córka znanego dostawcy win, wyjeżdża służbowo do Szkocji, by po śmierci właściciela starego zamku przejąć wykupioną przez ojca piwnicę pełną starych trunków. Wśród niezbyt wartościowych egzemplarzy znajduje butelkę wyjątkowego wina pochodzącego z 1811 r. – roku komety.

„American Heist. Skok życia”. Środa, 17 maja, godz. 20:30. TVP1.

Były przestępca James (Hayden Christensen) chce się ustatkować u boku ukochanej. Okazuje się to trudniejsze, niż przypuszczał. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy jego brat Frankie (Adrien Brody) po dziesięcioletniej odsiadce wychodzi z więzienia i zaczyna planować napad na bank.

„Skazany na bluesa”. Środa, 17 maja, godz. 23:55. TVP1.

Filmowa biografia Ryszarda Riedla (Tomasz Kot), lidera zespołu Dżem, który zmarł w 1994 roku po przedawkowaniu narkotyków.

„Chłopaki też płaczą”. Piątek, 12 maja, godz. 23:35. TVP2.

Peter Bretter (Jason Segel) porzucony przez swoją dziewczynę Sarę Marshall (Kristen Bell), próbuje o niej zapomnieć. Zranione serce postanawia wyleczyć na Hawajach. Nie spodziewa się, że spotka tam swoją ex i jej nowego chłopaka.

„Starsza pani musi zniknąć”. Piątek, 12 maja, godz. 20:10. TVP2.

Młoda zakochana para – Alex (Ben Stiller) i Nancy (Drew Barrymore) – znajduje w Nowym Jorku dom swoich marzeń. Okazuje się, że w bajkowej ofercie jest pewien haczyk. Wraz z zakupem dostają pod swój dach kłopotliwą lokatorkę – staruszkę, która uprzykrza im życie.

„Chrzest”. Niedziela, 14 maja, godz. 22:35. TVP2.

Michał (Wojciech Zieliński) i Janek (Tomasz Schuchardt) przyjaźnią się od lat. Obydwaj zawsze pragnęli wyrwać się z prowincji. Żeby szybko osiągnąć cel związali swoje życie z półświatkiem. Po jakimś czasie ich drogi się rozeszły. Po latach Michał prosi Janka, żeby został chrzestnym jego syna. Okazuje się, że przeszłość nie pozwoliła o sobie zapomnieć…

Kino relaks – „Czterdzieści dni i czterdzieści nocy”. Środa, 17 maja, godz. 22:30. TVP2.

Projektant stron internetowych Matt Sullivan (Josh Hartnett) zostaje porzucony przez ukochaną. Zrozpaczony postanawia przez 40 dni i nocy żyć w celibacie. Nie spodziewa się, że lada moment pojawi się pokusa…

„Uprzywilejowani”. Czwartek, 18 maja, godz. 21:50. TVP2.

Młody, obiecujący prawnik Richard Hunter (Joshua Close) pracuje w prestiżowej kancelarii. Jego kariera załamuje się, kiedy popełnia duży błąd w sprawie wpływowego klienta. Gdy pojawia się szansa na odzyskanie reputacji, Hunter nie wie, że będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na całym jego życiu.

„Belfegor – upiór Luwru”. Czwartek, 18 maja, godz. 23:20. TVP2.

Podczas remontu w magazynach Luwru zostaje odkryta tajemnicza mumia. Podczas oględzin eksponatu z jego wnętrza wyłania się pomarańczowe widmo w kształcie ludzkiego szkieletu. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy pewnej nocy widmo przejmuje władzę nad piękną Lisą (Sophie Marceau), która przypadkiem dostaje się do muzeum w pogoni za swoim kotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *