Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

„Grona gniewu” w „Wieczorze kinomana”, „Zabić księdza” w „Bilecie do kina”, „Obława” w „Panoramie kina polskiego” oraz „Moja łódź podwodna” w „Panoramie kina światowego”.
 
Wieczór kinomana – „Grona gniewu”. Piątek, 12 maja, godz. 20:25. TVP Kultura.
Po odsiedzeniu kary czterech lat więzienia Tom Joad (Henry Fonda) wraca na małą rodzinną farmę w Oklahomie, ale zastaje dom opustoszały. Po zabudowaniach błąka się jedynie upośledzony umysłowo sąsiad…
Bilet do kina – „Zabić księdza”. Sobota, 13 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Polska, pierwsza połowa lat 80. Służby specjalnie rozpoczynają inwigilację księdza Alka (Christopher Lambert), który wspiera „Solidarność”. Młody duchowny nie zamierza ulec.
„Borgman”. Niedziela, 14 maja, godz. 20:15. TVP Kultura.
Tajemniczy włóczęga Camiel Borgman (Jan Bijvoet), którego domem są leśne nory zostaje zmuszony do opuszczenia bezpiecznej dotąd kryjówki i musi uciekać przed tropiącymi go uzbrojonymi mężczyznami. Przypadkowo znajduje schronienie pod dachem zamożnej mieszczańskiej rodziny.
Panorama kina polskiego – „Obława”. Poniedziałek, 15 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Żołnierz oddziału partyzanckiego kapral „Wydra” (Marcin Dorociński) wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Pewnego dnia dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta (Maciej Stuhr).
Panorama kina światowego – „Moja łódź podwodna”. Środa, 17 maja, godz. 22:40. TVP Kultura.
Nastoletni Olivier Tate (Craig Roberts) ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, aby matka porzuciła ojca dla swojego nauczyciela tańca…
Filmy, które zmieniły Amerykę – „Swobodny jeździec”. Czwartek, 18 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Lata 60. ubiegłego wieku, czasy hipisów i dzieci kwiatów. Wyattowi (Peter Fonda) i Billy’emu (Dennis Hopper) udaje się przemycić dużą ilość kokainy z Meksyku do Kalifornii. Za zarobione ze sprzedaży pieniądze zamierzają się zabawić, zaznać swobody i wolności, uciec od codziennego życia, problemów i obowiązków. Celem ich podróży są karnawałowe ostatki w Nowym Orleanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *