Prasa - Ksiązka

„Gazeta Wyborcza” z trzecią odsłoną programu „Jutronauci”

W sobotę, 31 sierpnia br. „Gazeta Wyborcza” zainaugurowała trzecią edycję programu „Jutronauci”. W weekendowym wydaniu dziennika można było przeczytać pierwszy artykuł z zaplanowanego na cztery miesiące cyklu opisującego, jak na przyszłość miasta wpływa… selfie. W sieci działa też serwis  Wyborcza.pl/Jutronauci, w którym można przeczytać publikacje o nowych technologiach, przełomowych odkryciach i ludziach, którzy mierzą się z wyzwaniami przyszłości.

 

 

 

 

Wyobraź sobie ludzi, którzy z marzeń już dziś tworzą rzeczywistość” – takie motto towarzyszy tegorocznej edycji „Jutronautów”. To unikalny program, który powstał dzięki współpracy „Gazety Wyborczej” z Sebastianem Kulczykiem, liderem młodego pokolenia przedsiębiorców.

Jutronauci to ludzie jutra – wyjątkowe osoby z pozornie odległych od siebie światów, które już dziś wdrażają idee przyszłości i mierzą się z najważniejszymi pytaniami stojącymi przed naszą cywilizacją, m.in. dokąd doprowadzi nas galopujący postęp technologiczny, a także jaki będzie człowiek przyszłości. To wybitne jednostki w swoich dziedzinach, praktycy przedstawiający konkretne rozwiązania. Jak co roku, na łamach „Gazety Wyborczej” przez cztery miesiące – od września do listopada br. będzie można przeczytać o kilkudziesięciu jutronautach działających w takich obszarach, jak: m.in. ekologia, medycyna, ekonomia, kosmos czy nowe technologie. Materiały będą ukazywać się w „Gazecie Wyborczej” i w serwisie Wyborcza.pl/Jutronauci. Cykl zainaugurowała rozmowa z Darią Radczenko, wybitną miejską antropolożką z Moskwy, opublikowana w weekendowym wydaniu dziennika i naWyborcza.pl/Jutronauci (http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,25130802,sztuczna-szczeka-w-srodku-miasta.html).

– Od trzech lat na łamach „Gazety Wyborczej” ruszamy na wyprawę w przyszłość. Zaprosiliśmy na nią ekspertów z różnych dziedzin, ludzi którzy w tej przyszłości już w pewnym sensie żyją i pracują na co dzień – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. – W tym roku chcemy skupić się na nieco bliższej i bardziej wyobrażalnej przyszłości. Będziemy się zastanawiać nad tym, jak daleko zajdą roboty w fabrykach i co my z tego będziemy mieli; jak mogą brzmieć elektryczne auta przyszłości; czy pieniądze za nicnierobienie uczynią nas szczęśliwszymi oraz nad wieloma innymi rzeczami (http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,25138311,jutronauci-wracaja.html).

Oprócz tego jutronauci wezmą udział w cyklu wydarzeń odbywających się w kilku miastach Polski, podczas których – w formule zbliżonej do konferencji TED – przedstawią swoje inspiracje, podzielą się z innymi doświadczeniami i opowiedzą o przyszłości swojej dziedziny.

Integralną częścią programu jest konkurs stypendialny „Bilet za horyzont” otwarty dla wszystkich chętnych, którzy zechcą zgłosić swój udział i swoje projekty. Mentorzy wspierają swoim doświadczeniem i wiedzą wybranego stypendystę.

Finał akcji „Jutronauci” odbędzie się 23 listopada br. w Warszawie. Częścią wydarzenia będą: panele dyskusyjne z udziałem Jutronautów, ogłoszenie zwycięzców konkursu „Bilet za horyzont” oraz warsztaty i prezentacje związane z wyzwaniami przyszłości. Jak co roku, udział w finale będzie bezpłatny, a organizatorzy zaproszą na to wydarzenie całe rodziny.

Partnerem programu jest Sebastian Kulczyk. Partner wspierający – firma FANUC. Patronat medialny nad tegoroczną edycją ponownie objęło Radio TOK FM.

Inaugurację nowej odsłony „Jutronautów” wspierają działania autopromocyjne prowadzone na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisach Wyborcza.pl oraz na profilach dziennika w mediach społecznościowych, a także kampania w stacjach radiowych Agory.

Projekt „Jutronauci” zdobył nagrodę INMA Global Media Awards 2018 w kategorii „Najlepsze działania PR i na rzecz społeczności”, a także znalazł się w gronie laureatów WAN-IFRA European Digital Media Awards (wyróżnienie w kategorii Best Branded Content Project).

Więcej: Wyborcza.pl/Jutronauci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *