Technologia - Promocje

Z innowacyjnym rysikiem Real Pen od Lenovo możesz pisać tak, jak lubisz

W marcu 2016 roku, Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej Lenovo ds. komputerów z systemem Android i Chrome, napisał – „Tablety są nudne”.
 
Konieczna była rewolucja w całej kategorii produktów, tak by tablety były lepiej dostosowane do szczególnych potrzeb użytkowników, czyli sprawdzały się nie tylko przy odbiorze treści, ale też przy ich tworzeniu. Jako owoc tej koncepcji powstał jedyny w swoim rodzaju tablet Lenovo Yoga Book – urządzenie ze składaną obudową typu „clamshell” łączącą typowy ekran tabletu i w pełni płaską klawiaturę pełniącą również funkcję panelu dotykowego. Wraz z rysikiem Real Pen, działającym cyfrowo i tradycyjnie na wkłady z tuszem, można tworzyć treści na dowolny, najbardziej naturalny dla siebie sposób – na klawiaturze, na panelu dotykowym, ekranie lub po prostu na kartce papieru.
Zarówno forma, jak i funkcje tabletu Yoga Book były inspirowane prostotą zwykłego notesu. Niecały centymetr grubości skrywa w sobie doskonały wyświetlacz, innowacyjną klawiaturę Halo Keyboard oraz panel dotykowy. Yoga Book został wyposażony w digitizer, którego używają profesjonalni artyści graficy i projektanci do przenoszenia odręcznych rysunków na ekran komputera. Zazwyczaj obsługuje się go rysikiem lub piórem cyfrowym. Lenovo poszło dalej i stworzyło dwufunkcyjny rysik Real Pen z funkcją pióra i technologią IT feel™ firmy Wacom, by pisanie i rysowanie odbywało się w sposób jeszcze bardziej naturalny.
Przyglądając się zachowaniom człowieka łatwo zauważyć wciąż znaczącą rolę papieru i tuszu. Robimy notatki podczas przeglądania prezentacji, czytania artykułów albo oglądania materiałów wideo. W pierwszym odruchu sięgamy właśnie po długopis i notes. Z tego powodu używanie Real Pen oraz Yoga Book jest tak naturalne i intuicyjne.
W tablecie Yoga Book zastosowano podejście, które stosują profesjonalni projektanci grafiki. Rysunki wykonane na panelu dotykowym są odzwierciedlone na ekranie w skali 1:1, dlatego użytkownik nie musi rysować bezpośrednio na ekranie, jak w przypadku innych tabletów oraz lepiej widzi to, co szkicuje. Real Pen tworzy opór podczas pisania po powierzchni i przekazuje to doznanie z końcówki rysika aż do dłoni użytkownika, tak jak pióro fizyczne. Dzięki temu można poczuć różnicę między piórem, pędzelkiem czy kredką, którą mamy do wyboru w panelu narzędzi Lenovo Yoga Book. Ponadto rysik rejestruje 2048 poziomów nacisku i 100 różnych kątów, co daje użytkownikom kontrolę i precyzję taką, jak przy posługiwaniu się ołówkiem lub pędzelkiem. Takie rozwiązanie to prawdziwa innowacja na rynku tabletów.
Panel dotykowy w tablecie Yoga Book ma zaledwie 4 mm i składa się z pięciu głównych warstw: szkła Gorilla, panelu LCD, podświetlenia LGF (Light Guide Film), błony EMR oraz innych elementów w warstwie, które pozwalają korzystać z klawiatury, pisać cyfrowym rysikiem lub tworzyć teksty i szkice za pomocą tradycyjnego tuszu, a następnie digitalizować je w aplikacji.
1. Szkło Gorilla Glass 0,55 mm z powłoką antypołyskową zapewnia lepsze wrażenia dotykowe i wygodniejsze pisanie rysikiem.
2. Panel dotykowy pełni funkcję klawiatury.
3. Błona LGF podświetla klawisze na panelu.
4. Błona EMR współpracująca z układem EMR w rysiku Real Pen oraz z technologią IT feel™ marki Wacom rozpoznaje pismo odręczne.
5. Płyta główna: SOC/pamięć/EMMC/RF i akumulator zasilający system dbają o płynne i stabilne działanie
Yoga Book to pierwszy tablet umożliwiający rysowanie i robienie notatek w naturalny sposób, tak jak lubisz. To wszystko zasługa innowacyjnego, dwufunkcyjnego rysika, który może tworzyć zarówno cyfrowe zapiski, jak i tradycyjne notatki i rysunki za pomocą tuszu na kartce papieru. Real Pen, bo o nim mowa to pierwsze takie urządzenie dostępne na rynku, które łączy zalety cyfrowego świata i ludzkich przyzwyczajeń. Musisz skończyć tekst, a jesteś właśnie w podróży? Skorzystaj z Halo Keyboard. Oglądasz prezentację i chcesz na szybko coś zapisać – chwyć rysik Real Pen z tuszem i zanotuj swoje uwagi na kartce. Dostałeś projekt graficzny i chcesz nanieść na niego uwagi? Wyświetl go na ekranie Yoga Book i dopisz uwagi bezpośrednio na ekranie za pomocą cyfrowej końcówki Real Pen i panelu dotykowego. Nie może być prościej i bardziej komfortowo.
Przełączanie z klawiatury na notatnik: Po wyłączeniu klawiatury powierzchnia staje się szkicownikiem, na którym można pisać i rysować. Po włączeniu rysika Real Pen panel dotykowy (błona EMR) zaczyna działać, a klawiatura i podświetlenie znikają. Przy używaniu Real Pen można odnieść wrażenie, że piszemy na papierze. To zasługa specjalnej matowej powłoki wyselekcjonowanej spośród ponad 100 różnych próbek.
Zupełnie jak pióro: Real Pen działa dwufunkcyjnie – jako cyfrowy rysik przewodzący oraz prawdziwe pióro z tuszem. Z tego powodu w urządzeniu znalazł się zarówno układ elektroniczny, jak i końcówka pisząca. Rysik dedykowany do współpracy z panelem dotykowym jest zasilany w technologii EMR, natomiast po zmianie końcówki na wkład z tuszem działa tak, jak zwykły długopis. Inżynierowie Lenovo musieli zatem starannie dobrać odpowiednią końcówkę piszącą z możliwością uzupełniania tuszu, ponieważ było to istotne dla przesyłania sygnału przez pióro i optymalnego użytkowania przy pisaniu. Po licznych testach i poprawkach cel został osiągnięty. W Lenovo wypróbowano ponad 200 piór, zanim znaleziono właściwe rozwiązania.
Pisanie na ekranie: Lenovo wdrożyło swoje innowacje z poszanowaniem dotychczasowych sposobów korzystania z ekranów dotykowych i wyposażyło ekran w Yoga Book w technologię AnyPen Lenovo, co umożliwia pisanie rysikiem bezpośrednio na górnym ekranie, jeśli tylko użytkownicy mają na to ochotę. Lenovo musiało więc zadbać o odpowiedni dobór materiałów tak, by rysik współpracował zarówno z wyświetlaczem, panelem dotykowym oraz papierem, a samo używanie go charakteryzowało się najwyższą jakością i czułością porównywalną do komfortu jaki dają tablety graficzne. Udało się to dzięki zastosowaniu elementów z przewodzącego polioksymetylenu (POM), które są takiej samej wielkości, jak naboje do pióra. Jednocześnie skonfigurowano ustawienia ekran i panel dotykowy w taki sposób, by stosunek sygnału do szumu był jak najlepszy oraz żeby części magnetyczne nie zakłócały ani sygnału rysika, ani digitizera, a same pióra działały dokładnie i niezawodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *