Technologia - Promocje

ISE 2018: Samsung The Wall Professional, czyli nowy atrakcyjny sposób na przekaz reklamowy

Podczas targów ISE 2018 Samsung Electronics zaprezentował „The Wall Professional” – modułowy, wielkoformatowy wyświetlacz MicroLED do zastosowania we wnętrzach. The Wall Professional jest głównym elementem futurystycznego stoiska firmy Samsung (4-S100), które przenosi uczestników ISE w przyszłość komunikacji wizualnej. Samsung zaprezentował także szereg nowoczesnych technologii, w tym ekran 3D Cinema LED, dzięki któremu kina będą mogły pokazać filmy w fascynujący i niezapomniany sposób.   
 
The Wall Professional: w pełni konfigurowalny
Jedną z najgłośniejszych premier podczas targów CES 2018 w styczniu br. był telewizor Samsung The Wall. Na ISE 2018 natomiast został zaprezentowany The Wall Professional, czyli biznesowy wariant ekranu o modułowej konstrukcji, który umożliwia nietypowe konfiguracje, większe lub mniejsze niż 146 cali. W tym przypadku istnieje możliwość dodawania lub usuwania nieograniczonej liczby ekranów LED bez wpływu na wydajność i jakość prezentacji treści. Samodzielnie emitujące światło moduły pikseli MicroLED tworzą wspaniałe obrazy wolne od filtrów kolorów lub odbitego światła i zapewniają maksymalną jasność o wartości aż 1600 nitów i współczynnik kontrastu bliski nieskończoności.
The Wall Professional został zaprojektowany na bazie konsumenckiego odpowiednika, który został dodatkowo wyposażony w platformę zarządzania treścią MagicInfo firmy Samsung. Za pomocą tego systemu użytkownicy mogą z dowolnego miejsca tworzyć, planować i udostępniać treść na jednym wyświetlaczu lub sieci ekranów The Wall Professional. Platforma udostępnia również wszystkie parametry ekranu, co ułatwia natychmiastowe wykrywanie błędów i rozwiązywanie ewentualnych problemów.
3D Cinema LED: gwiazdorska kontynuacja
Goście odwiedzający targi ISE 2018 będą świadkami kolejnego kroku w ewolucji pionierskich kinowych wyświetlaczy LED firmy Samsung – debiutu pierwszego na świecie ekranu 3D Cinema LED. Ten udoskonalony ekran utrzymuje stałą jasność wyświetlanych napisów, obrazów a nawet drobnych szczegółów z niespotykaną dotychczas precyzją, nawet po założeniu przez widzów okularów 3D. W przeciwieństwie do standardowych kin 3D o mniejszym zasięgu widzenia, te z ekranem 3D Cinema LED firmy Samsung zapewniają poprawę jakości oglądania w całej sali kinowej. Dzięki temu wszyscy widzowie mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń z każdego miejsca na widowni.
Dostosowanie możliwości wyświetlania do treści 3D stanowi znaczący postęp w stosunku do pierwszego modelu kinowego ekranu Samsung Cinema LED. Zaprezentowany w marcu 2017 r. ekran Cinema LED o szerokiej rozpiętości tonalnej (HDR) przewyższa możliwościami rozwiązania stosowane w salach kinowych z tradycyjnymi projektorami. Zapewnia najwyższej jakości walory wizualne, znakomite parametry techniczne i niezawodność, tak ważne zarówno dla kin, jak i fanów filmowej rozrywki.
Inteligentne urządzenia signage UHD: niezmienna jakość wyświetlania UHD
Nowe inteligentne wyświetlacze UHD firmy Samsung z serii QM (jasność 450 nitów) i serii QB (jasność 350 nitów) wykorzystują zintegrowany mechanizm konwersji, który automatycznie przekształca materiały FHD na ostrzejszą i wyraźniejszą jakość UHD. To przekłada się na nowy poziom wrażeń wizualnych. W rezultacie użytkownicy biznesowi mogą uzyskać przyciągające spojrzenia komunikaty, bez potrzeby manualnego ustawiania parametrów obrazu. Tryb optymalnych kolorów inteligentnych wyświetlaczy UHD również intuicyjnie dostosowuje jakość obrazu do warunków użytkowania i widoczności.
Wyświetlacze serii QM i QB upraszczają procesy dostarczania i wyświetlania treści do różnych zastosowań. Każdy zabudowany inteligentny wyświetlacz UHD przeznaczony do montażu na ścianie wyposażony jest w scentralizowany odbiornik podczerwieni (Center IR) do prostego i intuicyjnego sterowania i zarządzania. Dla zwiększenia wytrzymałości, wyświetlacze UHD przechodzą również rygorystyczną certyfikację IP5x, dzięki czemu zachowują swoją wydajność nawet w przypadku narażenia na kurz, zabrudzenia i inne potencjalnie niebezpieczne zmienne czynniki środowiskowe.
Urządzenia signage LED serii IF-D: kreatywne i przejrzyste centrum zarządzania treścią
Urządzenia signage LED firmy Samsung z serii IF-D zachęcają do odkrywania nowych możliwości w zakresie dostarczania wspaniałych i inspirujących treści w konfigurowalnych, łatwych w zarządzaniu formatach. Wyświetlacze serii IF-D dorównują najlepszym na rynku narzędziom do przetwarzania wideo z optymalizacją tonalną obrazu (HDR), pozwalając uzyskać materiały wizualne, które są doskonale widoczne na jasnym lub ciemnym tle. To połączenie podnosi szczytowe poziomy jasności (2400 nitów), wprowadza gradację scena-po-scenie oraz optymalizację za pomocą technologii Scene Adaptive HDR.
 

 
Aby dodatkowo przyciągnąć wzrok, firmy mogą skonfigurować wyświetlacze LED serii IF-D w wielu tradycyjnych i niekonwencjonalnych formatach. Elastyczność konstrukcyjna serii IF-D pozwala stworzyć zakrzywione kompozycje, z wklęsłym lub wypukłym ekranem.
Wyświetlacz Samsung Flip: siła pracy zespołowej
W trakcie ISE 2018 Samsung oficjalnie wprowadzi na europejski rynek zaprezentowany podczas CES 2018 Samsung Flip – interaktywną tablicę cyfrową typu flipchart. Samsung Flip rozszerza możliwości współpracy w każdym środowisku biznesowym, zwiększa zaangażowanie uczestników i wspomaga produktywność spotkań.
Interaktywna tablica zdobyła dwie nagrody 2018 Top New Technology (TNT) w kategoriach sprzęt i oprogramowanie – Commercial Digital Signage Solutions: Hardware oraz Commercial Digital Signage Solutions: Software. Sponsorowane przez CE Pro, Commercial Integrator, Essential Install i TechDecisions nagrody, co roku przyznawane są na początku targów ISE. Celem TNT Awards jest zwrócenie uwagi na najlepsze nowe technologie w obszarach komercyjnych i profesjonalnych.
Więcej informacji o ISE 2018 w serwisie www.iseurope.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *