Technologia - Promocje

Jeszcze lepsze filmy VR z kamerą Lenovo VR190

Lenovo i Daydream ponownie współpracują, tym razem tworząc nową, kieszonkową kamerę do wirtualnej rzeczywistości, która pozwala w prosty i wygodny sposób robić zdjęcia, nagrywać filmy i streamować materiały VR na żywo. Urządzenie zostało zaprojektowane od podstaw z myślą o nowym formacie wideo VR180 wprowadzanym w serwisie YouTube.
 
Kamera VR180 to kolejny wspólny projekt Google z Lenovo. W maju firmy zapowiedziały autonomiczne gogle Daydream, a w 2016 roku wprowadziły do oferty pierwszy na świecie phablet z technologią Tango – Lenovo Phab 2 Pro.
Jeszcze prostsze tworzenie materiałów VR
Tworzenie wciągających i łatwych w przeglądaniu zdjęć oraz filmów VR powinno być proste – wszystko czego potrzeba to niewielka, kieszonkowa kamera, którą możesz mieć zawsze przy sobie. Pokaż znajomym i obserwującym swoją wycieczkę na Malediwy w zupełnie nowy sposób publikując wideo VR180 w serwisie YouTube. Możesz nawet transmitować na żywo obraz w stereoskopowym formacie VR180, zapraszając rodzinę i znajomych do wspólnego doświadczania ciekawej imprezy, podróży i innych aktywności, w których bierzesz udział.
Zoptymalizowana dla formatu VR180 na YouTube
Kamera VR została zoptymalizowana pod kątem standardu VR180 używanego w serwisie YouTube. Nagrania w tym formacie koncentrują się na tym, co dzieje się przed tobą, są w wysokiej rozdzielczości i świetnie wyglądają zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Można je także łatwo dostosować pod gogle Cardboard, Daydream i PSVR. Kamera pozwala stworzyć spektroskopowy obraz w 3D – czyli z wrażeniem normalnego postrzegania przestrzennego z zachowaniem głębi ostrości widzianych scen. Umożliwia także strumieniową transmisję wideo na żywo, dzięki czemu można wspólnie doświadczać niezwykłych chwil w czasie rzeczywistym, będąc w rożnych miejscach. Co najważniejsze, udostępnianie stworzonych materiałów VR przyjaciołom i innym osobom jest w przypadku formatu VR180 bardzo proste – można to robić poprzez serwis YouTube. Najbliżsi będą mogli też oglądać filmy i zdjęcia za pomocą autonomicznych gogli VR Lenovo z technologią Daydream.
Firma Lenovo zwiększa przystępność wirtualnej rzeczywistości z każdym, nowym urządzeniem VR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *