Radio

„Koncert dwóch jubileuszy” – na żywo w Radiu Kraków

„Koncert dwóch jubileuszy” – Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą na żywo w Radiu Kraków.
 
„Ale to już było”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” i „Bardzo smutna piosenka retro” – już 7 grudnia w studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków zabrzmią najbardziej znane przeboje zespołu Pod Budą. Na „koncert dwóch jubileuszy”, który będzie okazją do wspólnego świętowania 90-lecia Radia Kraków i 40-lecia Pod Budą, zapraszają Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Radio Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Początek koncertu o godz. 19.00. Transmisja na antenie Radia Kraków i na www.radiokrakow.pl.
Zespół Pod Budą wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt (złote i platynowe), znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.
Podczas koncertu 7 grudnia na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej pojawią się nie tylko członkowie zespołu: Anna Treter (śpiew, instrumenty klawiszowe), Andrzej Sikorowski (śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu), Marek Tomczyk (gitary) i Andrzej Żurek (gitara basowa), ale także gościnnie Adam Niedzielin (instrumenty klawiszowe) i Wojciech Fedkowicz (perkusja). Za realizację dźwięku odpowiada Alek Galas.
 Pod Budą – koncert dwóch jubileuszy z okazji 90-lecia Radia Kraków i 40-lecia Pod Budą.
Transmisja koncertu w Radiu Kraków i na www.radiokrakow.pl.
Czwartek, 7 grudnia, godz. 19:00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *