MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale Epic Drama

W miesiącu kwietniu Epic Drama szczególnej uwadze polecamy następujące programy: Premierę 2. sezonu serialu „Domina” z Kasią Smutniak w roli głównej – w poniedziałek 15 kwietnia o 21:30. Emisja w poniedziałki o tej samej porze. Premierę 17. sezonu uwielbianego przez widzów serialu „Detektyw Murdoch” – w poniedziałek 22 kwietnia o 20:35. Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o tej samej porze. 10. i 11. sezon serii „Poirot” – premiera sobota 6 kwietnia w 19:30 (10. sezon) i sobota 20 kwietnia o 19:30 (11. sezon). Emisja po dwa odcinki w soboty.

 

Domina

Premiera: poniedziałek 15 kwietnia, godz. 21:30

Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Rok: 2022

2. sezon rozpoczyna się w 19 r. p.n.e., gdy Gajusz i Liwia po trzech latach nieobecności wracają do Rzymu ze wschodnich prowincji. Po śmierci Marcellusa Liwia pracowała nad naprawą małżeństwa, od którego zależy cała jej władza i wszystkie ambicje. Teraz będzie musiała stawić czoło zarówno starym, jak nowym zagrożeniom.

Gajusz i Liwia są zszokowani odkryciem, że ich miasto jest pogrążone w chaosie, a dzieci Liwii buntują się przeciwko niej. Seks, morderstwa, zdrada i walka o władzę przepełniają jedenaście burzliwych lat. Kulminacją wydarzeń ukazanych w nowym sezonie jest zabójstwo Druzusa i odkrycie przez Liwię strasznej prawdy kryjącej się za jego śmiercią.

Poirot

Premiera: sobota 6 kwietnia, godz. 19:30

Sezon: 10
Liczba odcinków: 4 x 90 min
Tytuł oryginalny: Agatha Christie’s Poirot
Rok: 2006

Nieustraszony belgijski detektyw prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego w pociągu jadącym na Riwierę Francuską i wyjaśnia podejrzaną śmierć podczas gry w brydża.

Bada także kilka skandali związanych ze spadkami – pewien mężczyzna wydziedzicza swojego jedynego syna, co daje początek serii nieoczekiwanych wydarzeń, a kiedy młoda dama po raz drugi zostaje wdową, Poirot ma sprawdzić, czy jej pierwszy mąż rzeczywiście nie żyje.

Poirot

Premiera: sobota 20 kwietnia, godz. 19:30

Sezon: 11
Liczba odcinków: 4 x 90 min
Tytuł oryginalny: Agatha Christie’s Poirot
Rok: 2009

Herkules Poirot rozwiązuje skomplikowaną sprawę morderstwa, którego ofiarą pada emerytowana niania, a podejrzaną o jego dokonanie jest młoda dziedziczka z problemami. Detektyw naraża się na poważne niebezpieczeństwo, gdy zbytnio zbliża się do zabójcy sprzątaczki i wpada w jeszcze większe kłopoty, kiedy zajmuje się sprawą podwójnego morderstwa związanego z porwaniem arabskiej księżniczki.

W czasie zasłużonych wakacji w Syrii Poirot interesuje się pewnymi wykopaliskami, ale jego podróż przerywa morderstwo, do którego dochodzi na gorącej syryjskiej pustyni. Tym razem detektyw dysponuje większą liczbą świadków, niż kiedykolwiek wcześniej.

Detektyw Murdoch

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 22 kwietnia, godz. 20:35

Sezon: 17
Liczba odcinków: 24 x 60 min
Gatunek: Kryminalny i thriller
Tytuł oryginalny: Murdoch Mysteries
Rok: 2023

William Murdoch i Julia Ogden ścigają się z czasem, aby odkryć prawdziwe intencje tajemniczych porywaczy, a następnie uciec z ich rąk i wrócić do spokojnego życia w Toronto. Tymczasem domowe szczęście posterunkowego Crabtree i Effie zostaje przerwane przez pilną misję związaną
z przeszłością policjanta. Cały posterunek żyje w napięciu, bo nikt nie wie, jak potoczą się dalsze losy Brackenreida.

Llewellyn Watts wraca do pracy detektywa. Wciąż jest zdeterminowany, aby dążyć do prawdy i szczęścia na własnych warunkach. Violet Hart rozkwita w nowym romansie z Isaiahem Buchananem, ale przyszłość Star Bright Club wisi na włosku. Niepewne są także losy majątku Violet, która zostaje pozwana przez rodzinę swojego zmarłego męża. W najnowszym sezonie detektyw Murdoch spotka także kolejne historyczne postacie, a wśród nich między innymi: Emily Carr, Jelly Roll Morton, premier Kanady Robert Borden, Sun Yat-Sena, a nawet… Mona Lisa.

foto. Copyright © Banijay Rights

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *