Internet & Gry - Reklama

Wyciek danych klientów The North Face – aktualizacja

W grudniu 2023 roku miał miejsce wyciek danych ponad 35 milionów klientów Vans, Supreme, Timberland i The North Face. Co nowego wiemy w tej sprawie?

 

Geneza wycieku

Firma VF Corp. w styczniu 2024 r. poinformowała o incydencie dotyczącym bezpieczeństwa danych swoich klientów. W tym czasie odnotowano problemy z systemami informatycznymi, które objawiały się utrudnieniami z realizacją zamówień, a nawet anulowaniem części z nich. Mimo komunikatu o usunięciu skutków ataku, dalej nie została udostępniona informacja, jakie dane użytkowników zostały ujawnione. Firma uspokajała potencjalnych poszkodowanych informując, że nie przechowują danych wrażliwych, ani dotyczących płatności. Do cyberataku na VF Corp. przyznała się grupa hakerska ALPHV (lub BlackCat).

Co nowego?

Wielu z nas zdążyło już zapomnieć, że ten wyciek miał miejsce, jednak wszystko się zmieniło wraz z mailem, otrzymanym przez klientów The North Face. Po kilku miesiącach sklep poinformował użytkowników, o podjętych korkach oraz co mogło zostać ujawnione. Na skutek wewnętrznego dochodzenia ustalili, że cyberprzestępcy mogli mieć dostęp do adresów e-mail, imion i nazwisk, numerów telefonów, adresów rozliczeniowych oraz adresów do wysyłki klientów. W niektórych przypadkach weszli również w posiadanie historii zamówień, a także metod płatności, użytych podczas zakupów. Firma zapewniła, że zakończono proces usuwania podmiotów atakujących i obecnie wszelkie systemy działają poprawnie.

Wyciek za nami

Jeżeli dane zostały ujawnione warto zachować szczególną ostrożność, ponieważ poszkodowani mogą otrzymać więcej spamu telefonicznego i mailowego. Jeżeli obawiasz się o swoje dane, to skorzystaj z kilku cennych wskazówek:

– Nie wchodź w nieznane linki.

– Uważaj na nieznane numery.

– Weryfikuj wszystkie otrzymywane wiadomości.

– Nie podawaj swoich danych bez uwierzytelnienia strony lub rozmówcy.

Więcej podpowiedzi możesz odnaleźć we wpisie CyberRescue poświęconym wyciekom danychhttps://cyberrescue.info/wyciek-danych-bez-tajemnic/.

foto. CyberRescue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *