Zapowiedzi TV

Lipiec 2017 na kanale National Geographic

W lipcu National Geographic pokaże premierowo film dokumentalny pt. „Syria: piekło na ziemi”, poświęcony brutalnym wydarzeniom na Bliskim Wschodzie. W cyklu „Katastrofa w przestworzach: wstrząsające historie”, przedstawione zostaną zaś najbardziej dramatyczne wypadki lotnicze minionych lat. W bloku programowym „Ekologiczny koniec świata”, stacja zaprezentuje programy ukazujące realne i hipotetyczne zagrożenia dla naszej planety. Natomiast w paśmie programów „Skarby na dnie”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć m.in. do wraku Titanica, a także odwiedzić słynne zatopione miasto piratów, Port Royal.
 
SYRIA: PIEKŁO NA ZIEMI
Hell On Earth: The Fall Of Syria And The Rise Of ISIS
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 21:30
(1×120 min.)
Produkcja w reżyserii Sebastiana Jungera, bestselerowego pisarza i scenarzysty nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej, oraz Nicka Questeda, zdobywcy nagrody Emmy, jest zapisem wydarzeń, w wyniku których Syria pogrążyła się w wojennym chaosie. Podczas prac nad materiałem filmowym, twórcy nagrali prawie tysiąc godzin wstrząsających zdjęć. Udało im się ukazać polityczne i społeczne konsekwencje działań zbrojnych, by uzmysłowić, jak potworną cenę za ten konflikt płacą zwykli cywile. Ich film dokumentalny dowodzi także, że kraje Zachodu odegrały niechlubną rolę we wzmocnieniu pozycji ISIS w tym regionie.
KATASTROFA W PRZESTWORZACH: WSTRZĄSAJĄCE HISTORIE
ACI Most Extraordinary Cases
W poniedziałki od 10 lipca o godz. 21:00
(1×60 min.)
Katastrofa w przestworzach: Co się stało z malezyjskim samolotem?
Katastrofa w przestworzach: Katastrofa na Teneryfie
Katastrofa w przestworzach: Zaginiony samolot
Katastrofa w przestworzach: Śmiertelna cisza
Katastrofa w przestworzach: Katastrofa w Queens
DWIE GODZINY Z ŻYCIA ZIEMI
Live Earth
Premiera w niedzielę 16 lipca o godz. 22:30
(1×120 min.)
„Dwie godziny z życia Ziemi” zaprezentuje widzom najlepsze i najciekawsze ujęcia ze świata zwierząt – począwszy od Ameryki Południowej aż po Azję. Wraz z najlepszymi fotografami przyrody przeniesiemy się do Etiopii, by uchwycić hieny w ich naturalnym środowisku, podpatrzeć życie niezwykle rzadkiego gatunku ssaka z rodziny kotowatych – ocelota czy warunki bytowania langurów w Indiach. Naszymi przewodnikami podczas tej niezwykłej podróży będą zdobywczyni Złotego Globu i Emmy, aktorka Jane Lynch, prezenter telewizyjny Phil Keoghan, a także specjalista od dzikiej przyrody Chris Packham.
WIELKIE KONSTRUKCJE III RZESZY – BEST OF
Nazi Megastructures Compilation
W piątki 21 i 28 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(4×60 min.)
W dążeniach do dominacji nad światem naziści nie stawiali sobie żadnych barier. Przez lata konstruowali nowatorskie, często powiązane z bronią masowego rażenia, obiekty wojskowe, które miały zapewnić hegemonię Niemiec w Europie. National Geographic zaprezentuje najciekawsze odcinki z trzech pierwszych sezonów serii „Wielkie konstrukcje III Rzeszy”, ukazując to, co pozostało z najbardziej ambitnych megakonstrukcji Hitlera. Widzowie poznają życiorysy genialnych inżynierów-projektantów i przekonają się, w jaki sposób ich wynalazki dały początek technologicznej rewolucji, która na zawsze zmieniła oblicze działań wojennych.
ŚWIAT WSTRZYMAŁ ODDECH
Most Shocking Tragedies Stunt
Niedziela 30 lipca od godz. 18:30
Tuż przed tragedią: Masakra w Norwegii – godz. 18:30
Lata 2000. Największe tragedie – godz. 19:30
Największe wydarzenia lat 90. – godz. 20:30
EKOLOGICZNY KONIEC ŚWIATA
Eco Doomsday Stunt
W sobotę 8 lipca od godz. 15:00
Ewakuacja Ziemi: Gigantyczna burza – godz. 15:00
Ewakuacja Ziemi: Piekło na Ziemi – godz. 16:00
Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź – godz. 17:00
Czy czeka nas koniec? – godz. 18:00
Ewakuacja Ziemi: Planeta zombie – godz. 20:00
Wojna o wodę – godz. 21:00
Węgiel, klimat i gospodarka – godz. 22:30
WOJNA O WODĘ
Water & Power: A California Heist (AKA Parched : The California Water Heist)
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 21:00 oraz 15 i 22 lipca o godz. 22:00 i 23:00
(1×90 min. oraz 4×60 min.)
Woda jest podstawowym składnikiem życia na Ziemi, nie jesteśmy w stanie bez niej przetrwać dłużej niż trzy dni. Woda słodka stanowi na naszej planecie jedynie ok. trzech procent zasobów, z czego niecały jeden procent jest dostępny dla człowieka. Pozostałe pokłady uwięzione są w lodach i śniegach. Dzisiaj, kiedy ponad milliard ludzi cierpi z powodu braku wody pitnej, jesteśmy zmuszeni skonfrontować się ze smutną rzeczywistością – zmierzamy ku przyszłości, w której świeża woda pitna będzie w wielu częściach świata ograniczona, droga i poza naszym zasięgiem.
Program podejmuje śledztwo, mające ukazać, kto kontroluje zasoby wody na całym świecie. Ekipa programu podąży śladami wpływowych magnatów, przejmujących cenne żródła wody w dręczonej suszą Kalifornii. Wyjaśni, w jaki sposób przemysł wart miliardy dolarów wykorzystuje pieniądze w zamian za zgodę na zatruwanie dróg wodnych i podziemnych zasobów. Wreszcie zdemaskuje potężne instytucje finansowe, zarabiające na wodzie i przyczyniające się do wzbogacania elit, a także uświadomi widzom, że wojna o wodę jest coraz bardziej realna.
WĘGIEL, KLIMAT I GOSPODARKA
From The Ashes
Premiera w sobotę 8 lipca o godz. 22:30
(1×90 min.)
Produkcja prezentuje, w jaki sposób zróżnicowane amerykańskie społeczeństwo zmaga się z dziedzictwem przemysłu węglowego, a także, jaka powinna być jego przyszłość, mając na uwadze obecną politykę klimatyczną. Dokument opowiada ważne i chwytające za serce historie, ukazując zagrożenia dla tych, którzy pracują w przemyśle węglowym, a także dla ekonomii, ludzkiego zdrowia i światowego klimatu.
SKARBY NA DNIE
Drain Stunt
W niedzielę 23 lipca od godz. 18:30
Wyprawa do wraku: II wojna światowa – godz. 18:30
Wyprawa do wraku Titanica – godz. 19:30
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – godz. 20:30
Wyprawa na dno: miasto piratów – godz. 21:30
Wyprawa na dno: skarby oceanów – godz. 22:30
Operacja Costa Concordia – godz. 23:30
WYPRAWA NA DNO: MIASTO PIRATÓW
Drain The Pirate City
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 21:30
(1×60 min.)
Port Royal, najbardziej zdrożne miasto na Ziemi, znane jako siedziba piratów, licznych tawern i domów publicznych. Jego historia zakończyła się 7 czerwca 1692 roku, kiedy to zostało pochłonięte wraz tysiącami mieszkańców przez Morze Karaibskie na skutek trzęsienia ziemi i tsunami. Archeolog morski Jon Henderson próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Dane naukowe i nowe technologie w grafice komputerowej pozwalają „osuszyć” wody morskie, by dotrzeć do sekretów tego nieistniejącego już dziś miasta i przyjrzeć się jego ostatnim chwilom tuż przed tragedią.
WYPRAWA NA DNO: SKARBY OCEANÓW
Drain The Ocean: Sunken Treasures (AKA Drain The Ocean: Deep Sea Mysteries)
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 22:30
(1×60 min.)
National Geographic ukaże widzom świat, jakiego jeszcze nie widzieli. Świat ukryty głęboko pod wodą – krajobraz dna oceanu. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii komputerowej odkryjemy sekrety Titanica, spoczywającej w głębinach łodzi z czasów II wojny światowej, a także samolotu lotu nr 19, zaginionego na obszarze znanym dziś jako Trójkąt Bermudzki. Dzięki emitowanym już wcześniej odcinkom programu „Wyprawa na dno” będziemy w stanie wyeksponować każdy ze spoczywających w głębinach wraków i opowiedzieć jego historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *