Sport w TV

Luis Cusolito vs Víctor Proa premierowo w Fightklubie

Pojedynek wieczoru na gai w Arena Jalisco. Walczący przed rodzimą publicznością Meksykanin Víctor Proa zmierzy się w nim z o wiele bardziej doświadczonym Luisem Cusolito z Argentyny. Walka ta premierowo w Fightklubie w środę 19 lipca o godz. 22.00.
 
Dla notowanego znacznie wyżej w światowych rankingach Cusolito będzie to druga próba wywalczenia pasa WBC Latino w wadze superkoguciej. Poprzednio Argentyńczyk rywalizował o ten tytuł w październiku 2014 roku i sięgnął po niego, efektownie pokonując przez nokaut Diego Oscara Silvę. Teraz będzie chciał powtórzyć ten wyczyn, czeka go jednak trudna przeprawa, ze swoim rywalem zmierzy się bowiem na mało gościnnej, meksykańskiej ziemi.
Pas WBC Latino to niejedyny tytuł w dorobku „La Ardilli”. Argentyńczyk jest także aktualnym mistrzem Ameryki Południowej w wadze superkoguciej, a we wrześniu 2015 roku walczył o tymczasowy pas WBA World. Niestety dla niego, na gali w Bethlehem w stanie Pensylwania lepszy okazał się Moises Flores, który wkrótce po tej walce sięgnął też po pas IBO World. Cusolito poniósł w ten sposób drugą porażkę w zawodowej karierze, pierwszą była przegrana z Maximiliano Luisem Marquezem w 2012 roku o wakujący tytuł WBA Fedebol. Jego bilans uzupełniają ponadto 24 zwycięstwa.
Także dwie porażki (i dwa remisy oraz 28 wygranych) ma na koncie Víctor Proa. Meksykanin obiecująco rozpoczął swoją karierę, w 2006 roku został młodzieżowym mistrzem WBC w wadze supermuszej, następnie obronił tytuł, wreszcie dwa lata później jego kariera została przystopowana przez Raula Martineza, w walce, w której na szali leżały pasy NABF i IBA. Proa wytrzymał wówczas w ringu całe 68 sekund. Półtora roku później Meksykanin wrócił na ring, pokonał Alfredo Banagę i… zniknął na sześć długich lat.
Kolejną walkę stoczył dopiero w lutym 2016, kiedy to efektownie odprawił z kwitkiem Oswaldo Delgado. Już w kolejnym pojedynku, z Josephem Diazem, otrzymał możliwość walki o pas NABF w wadze piórkowej. Podobnie jednak jak w starciu z Martinezem, także i tym razem jednak został zmiażdżony przez rywala. Proa dotrwał do drugiej rundy, w niej seria ciosów Amerykanina zwieńczyła dzieło. Teraz 32-letni „Pitufo” znów ma szansę udowodnić swoją wartość, jeśli jednak przegra z Cusolito jego dalsza kariera znów zawiśnie na włosku.
Gala z Guadalajary z walką wieczoru Luis Cusolito vs Víctor Proa o wakujący pas WBC Latino w wadze superkoguciej w środę 19 lipca o godz. 22.00 w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *