Sport w TV

Majka i Kwiatkowski na trasie Tour de France wyłącznie w Eurosporcie 1

Lipiec jest w Eurosporcie zarezerwowany dla kolarstwa. Od 1 do 23 lipca odbędzie się najbardziej prestiżowy wyścig świata Tour de France. Po raz pierwszy Eurosport 1 pokaże w całości wszystkie 21 etapów z komentarzem Tomasza Jarońskiego, Adama Probosza i byłego wielokrotnego uczestnika Wielkiej Pętli Dariusza Baranowskiego. Na trasie zobaczymy czterech Polaków, w tym nasze gwiazdy: Rafała Majkę (Bora – hansgrohe) i Michała Kwiatkowskiego (Sky).
 
Tegoroczna trasa 104. Tour de France liczy 3516 km i została podzielona na 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w sobotę 1 lipca płaskim, 13-kilometrowym etapem jazdy indywidualnej na czas w niemieckim Duesseldorfie. Kolarze zakończą zmagania tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu 23 lipca.
Po raz pierwszy od 25 lat trasa prowadzi przez pięć największych pasm górskich we Francji.
W trakcie trzytygodniowej rywalizacji zobaczymy najlepszych zawodników globu. Tytułu broni Chris Froome z ekipy Sky, na którego kolejny sukces ma pracować Michał Kwiatkowski. – Marzę o tym, aby być częścią tej drużyny, która – o czym jestem przekonany – pomoże Chrisowi wywalczyć kolejny triumf w Wielkiej Pętli – mówi Polak.
– Sky ma w tym roku jeden cel i jest nim wygrana Froome’a. Wszyscy kolarze mają się mu podporządkować. Żadne indywidualne cele nie będą realizowane. Być może na jednym z etapów Kwiatkowski dostanie wolną rękę i drużyna da mu zaatakować ocenia Jaroński.
Liderem nowej niemieckiej grupy Bora – hansgrohe będzie Rafał Majka, najlepszy góral Tour de France w 2014 i 2016 roku. – Trudno będzie powalczyć z Froomem i Nairo Quintaną, ale pierwsza piątka wyścigu jest w moim zasięgu. Trzeba się dobrze przygotować i mieć trochę szczęścia – zapowiada nasz czołowy kolarz.
– Rafała stać na pierwszą szóstkę. Miejsce na podium byłoby marzeniem, podobnie jak zwycięstwo etapowe dodaje Jaroński.
Na trasie tegorocznego Touru zobaczymy czterech Polaków. Oprócz Kwiatkowskiego i Majki, pojadą Maciej Bodnar i Paweł Poljański (obaj będą pomagać Majce w zespole Bora – hansgrohe).
W tym roku Eurosport 1 przygotował dla fanów kolarstwa niezwykle bogatą ofertę. Po raz pierwszy stacja pokaże w całości wszystkie etapy Wielkiej Pętli, które będą komentować Tomasz Jaroński oraz Adam Probosz, wspomagani przez eksperta, byłego kolarza, wielokrotnego uczestnika Tour de France, Dariusza Baranowskiego. W trakcie etapów komentatorzy będą również łączyć się telefonicznie z Krzysztofem Wyrzykowskim, który na bieżąco, prosto z Francji, oceni co dzieje się na trasie wyścigu.
Dziś o godz. 18:25 Eurosport 1 przeprowadzi transmisję z oficjalnej prezentacji wszystkich drużyn. Każdy etap będzie zaczynał się i kończył magazynem „Tour de France Extra”, w którym obejrzymy wywiady z kolarzami oraz zapowiedzi i podsumowania każdego dnia zmagań. Dodatkowo w ramówce pojawi się nowy program „Le Tour wg. LeMonda”, prowadzony przez 3-krotnego zwycięzcę Wielkiej Pętli Grega LeMonda.
Transmisje z Tour de France będą wspierane przez dodatkowe funkcje w Eurosport Playerze. Pełny dostęp do usługi na żądanie umożliwi śledzenie każdego etapu na żywo z aż 7 kamer. 5 z nich zostanie zainstalowanych na podążających za peletonem motocyklach, jedna na mecie, a jedna to kamera telewizyjna. Każdy użytkownik Eurosport Playera może wybrać z której aktualnie kamery chce śledzić wyścig.
W trakcie transmisji na ekranie będą wyświetlać się statystyki i wiadomości. Pod koniec dnia kibic będzie miał możliwość obejrzenia powtórek z najważniejszych wydarzeń danego etapu.
Eurosport 1 przewidział 105 godzin relacji na żywo, o 25 więcej niż w roku ubiegłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *