Sport w TV

Mecz inny niż wszystkie – PGE Vive Kielce kontra Orlen Wisła Płock. „Święta Wojna” tylko w nSport+

W najbliższą niedzielę nSport+ zaprasza na najbardziej oczekiwane starcie w PGNiG Superlidze. W „Świętej Wojnie” PGE Vive Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock. Początek transmisji o 12:30.
 

 
Mecze  PGE Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock od lat są szczególnymi wydarzeniami  w PGNiG Superlidze. Oba kluby nadają ton rozgrywkom, a ich bezpośrednie  starcia cechują się niezwykłymi emocjami i zaciętością. W tym sezonie  po raz pierwszy drużyny spotkały się ze sobą w październiku w Płocku.  Wówczas górą był zespół z Kielc, który wygrał jedną bramką. W  niedzielnym spotkaniu to właśnie PGE Vive wystąpi w roli  faworyta. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa grają w tym sezonie  fenomenalnie, w lidze nie przegrali żadnego meczu i wyraźnie prowadzą w  grupie granatowej. Orlen Wisła z jedną porażką na koncie zajmuje  pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej. Płocczanom, którzy  odpadli z EHF Ligi Mistrzów, bardzo zależy na prestiżowym zwycięstwie w  PGNiG Superlidze.
„PGE  Vive Kielce gra w tym sezonie fantastycznie. Widać w zespole luz i  pewność siebie. Orlen Wisła Płock nie awansuje w EHF Lidze Mistrzów,  w Superlidze wygrywa, ale nie zachwyca. Czy w takim momencie można  myśleć o wygranej na terenie największego rywala? Trzeba! „Nafciarze”  nie mają wyjścia, tylko tak mogą sobie poprawić humory. W niedzielę oba  zespoły na pewno zagrają na sto procent. Chciałbym,  aby mecz był wyrównany i by do ostatniej sekundy nikt nie odpuszczał.  By był to mecz, o którym będzie się mówić z rumieńcami na twarzy. Bo  „Święta Wojna” na to zasługuje. To mecz inny niż wszystkie” – mówi dziennikarz nc+ Piotr Karpiński, który będzie komentował  niedzielne spotkanie wspólnie z Michałem Matysikiem. 
 

Studio o 12.30  poprowadzi Krzysztof Bandych, a gośćmi będą Michał Kubisztal i Tomasz  Rosiński.
Reporterem będzie Bartosz Ignacik, a analizę  taktyczną przeprowadzi Iwona Niedźwiedź.  
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *