Technologia - Promocje

Microsoft: nowe urządzenia dla uczniów i nauczycieli (wideo)

Podczas konferencji w Nowym Jorku firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie nowych produktów oraz usług edukacyjnych, inspirowanych pracą nauczycieli i uczniów. Są to: Windows 10 S – nowe doświadczenie systemu Windows, dodatkowe funkcjonalności w ramach Microsoft Teams, nowe funkcje edukacyjne w grze Minecraft oraz kolejne zastosowania dla rozwiązań z zakresu rzeczywistości rozszerzonej. Firma Microsoft ogłosiła ponadto wprowadzenie nowej grupy komputerów klasy PC, z Windows 10 S, przeznaczonych dla edukacji. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Surface Laptop z Windows 10 S.
 
Microsoft wprowadza Windows 10 S
Windows 10 S to nowe doświadczenie systemu Windows 10, zoptymalizowanepod kątem bezpieczeństwa oraz wysokiej wydajności. W Windows 10 S aplikacje pobierane przez nauczycieli i uczniów pochodzą ze Sklepu Windows, co oznacza, że zostały wcześniej zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa. Uruchamiane są w środowisku lokalnym, w bezpiecznym folderze, co pozytywnie wpływa na płynność i sprawność działania systemu. Dzięki szybkiemu logowaniu uczniowie będą mogli rozpocząć zajęcia i naukę niezwłocznie po usłyszeniu szkolnego dzwonka.
W ramach Windows 10 S użytkownicy będą mogli korzystać z pełnych wersji aplikacji desktopowych, w tym w szczególności – pełnej wersji Office 365 i wszystkich jego aplikacji, takich jak Word, Excel, OneNote czy PowerPoint. Dzięki Windows 10 S nauczyciele i uczniowie uzyskają dostęp do ulubionych i najczęściej wykorzystywanych aplikacji do nauki przedmiotów ścisłych, narzędzi edukacyjnych, aplikacji do publikacji treści, tablic interaktywnych oraz wielu innych.
Za sprawą nowej funkcji, jaką jest Pasek Podglądu (Preview Bar), dostępny w przeglądarce Microsoft Edge, wbudowanej w Windows 10 S, uczniowie będą mogli sprawniej organizować swoją naukę oraz zarządzań projektami. Funkcja Windows Ink, również dostępna w Microsoft Edge, umożliwi im sporządzanie notatek bezpośrednio na stronach internetowych oraz szybkie ich udostępnianie kolegom czy koleżankom z klasy. Przeglądarka Microsoft Edge jest kompatybilna z serwisami internetowymi, z których często korzystają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.
Celem przyświecającym wprowadzeniu nowej konfiguracji systemowej Windows 10 S jest dalszy rozwój partnerstwa między producentami w ramach ekosystemu Microsoft. Partnerzy firmy Microsoft, w tym Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Samsung i Toshiba, oferują od dziś szereg komputerów PC z nowym Windows 10 dla edukacji już od 189 dolarów. W kolejnych miesiącach będą także oferowali modele urządzeń z Windows 10 S o wysokiej wydajności i przystępnej cenie, a także niezwykle atrakcyjne urządzenia klasy premium.
Microsoft Teams wkracza do szkół
Microsoft Word, Excel i PowerPoint Online już dziś umożliwiają uczniom wspólne tworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym. Jeszcze w tym roku Sklep Microsoft zaoferuje nowe aplikacje zaprojektowane z myślą o środowisku lekcyjnym w ramach Microsoft Teams. Pozwolą one przenieść współpracę między uczniami i nauczycielami na nowy, wyższy poziom i sprawią, że Microsoft Teams stanie się cyfrowym węzłem dla sal lekcyjnych, w którym uczniowie i nauczyciele będą się ze sobą spotykać w celu współpracy i zdobywania wiedzy. Przy użyciu OneNote Class oraz nowych aplikacji do zadań i testów nauczyciele będą mogli w łatwy sposób rozdawać swoim uczniom materiały, oceniać ich pracę, dopasowywać poziom nauki do konkretnych uczniów czy komunikować się z nimi i ich rodzicami, a także innymi pracownikami szkoły.
Microsoft Teams pozwala również nauczycielom na wykorzystywanie bogatych i atrakcyjnych treści internetowych, zapraszanie prelegentów i wykorzystanie rozwiązań partnerów edukacyjnych, takich jak busuu, Canvas, Flipgrid oraz Kahoot!. Najważniejszy jest jednak fakt, że Teams pozwala uczniom rozwijać umiejętności w zakresie komunikacji i współpracy, które bez wątpienia przydadzą im się w przyszłości.
Code Builder dla edukacyjnej edycji Minecrafta – nauka programowania w klasie
Już w ponad 100 krajach na całym świecie nauczyciele korzystają z edukacyjnej edycji Minecrafta, która wspiera kreatywność i współpracę w klasie. Minecraft stał się ulubionym programem uczniów i nauczycieli, którzy wykorzystują go do nauki zagadnień cyfrowego obywatelstwa, kreatywnego rozwiązywania problemów czy umożliwienia uczniom samodzielnej pracy z programem nauczania.
Teraz Microsoft jeszcze bardziej rozszerza zakres tej gry dzięki Code Builder, funkcji dostępnej dla edukacyjnej edycji Minecraft. Code Builder ma inspirować uczniów do poznawania podstaw i możliwości programowania poprzez połączenie otwartego świata Minecrafta z popularnymi platformami do nauki programowania, takimi jak Tynker, ScratchX czy nową platformą typu open-source autorstwa Microsoft, o nazwie MakeCode. Dzięki programowaniu gracze mogą poruszać się, budować i tworzyć nowe obiekty w grze Minecraft. Roczna, darmowa wersja próbna edukacyjnej edycji Minecrafta z rozszerzeniem Code Builder, dostępna jest już dziś wraz z Windows 10 dla szkół na całym świecie w Sklepie Microsoft.
Bezpłatne oferty dla nauczycieli i uczniów
Aby ułatwić wprowadzenie systemu Windows 10 oraz Office 365 w szkołach, a także wprowadzić rozwiązania takie jak Microsoft Teams czy Minecrafta do sal lekcyjnych, firma Microsoft przygotowała specjalną ofertą dla nauczycieli i uczniów, w skład której wchodzą:

  • Nowe, edukacyjne komputery klasy PC z Windows 10, w cenie od 189 dolarów
  • Roczna, nieodpłatna subskrypcja na edukacyjną edycję gry Minecraft dla nowych, edukacyjnych komputerów PC z Windows 10
  • Nowy, nieodpłatny Windows 10 S, dostępny dla wszystkich szkół korzystających z komputerów z systemem Windows 10 Pro
  • Bezpłatny pakiet Microsoft Office 365 dla Edukacji z usługą Microsoft Teams
  • Bezpłatna wersja próbna Microsoft Intune for Education

Windows 10 S, Office 365, Microsoft Teams, edukacyjna edycja gry Minecraft i Microsoft Intune – to kompletny pakiet programów dla sektora edukacji, skonstruowany z myślą o nauczycielach i uczniach.
Rodzina urządzeń Surface powiększa się: Microsoft wprowadza Surface Laptop z Windows 10 S
Aby jeszcze bardziej wzmocnić wydajność i bezpieczeństwo Microsoft powiększa rodzinę urządzeń Surface o notebooka Surface Laptop. Urządzenie będzie można nabyć w przedsprzedaży w 20 krajach. Stanowi ono idealne połączenie elegancji i wygody z wydajnym, przenośnym komputerem. Surface Laptop korzysta z Windows 10 S uruchamia się niezwykle szybko i utrzymuje wysoką wydajność oraz moc obliczeniową dzięki procesorowi siódmej generacji Intel® Core™. Jego bateria wystarcza nawet na 14,5 godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu.
 
https://youtu.be/74kPEJWpCD4
 
Każdy detal tego urządzenia przykuwa oko i wnosi powiew świeżości w zakresie wzornictwa oraz funkcjonalności względem standardowych laptopów. Doskonały ekran PixelSense 13,5” został tu zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej oraz funkcji pisania Windows Ink, dzięki czemu oferuje głębię wrażeń wizualnych. Z kolei optycznie spajane szkło Gorilla Glass sprawia, że urządzenie jest jednocześnie trwałe i piękne. Wyspowa klawiatura została tu pokryta luksusową tkaniną Alcantara, dzięki której klawisze pracują cicho i szybko. Z kolei duży, precyzyjny gładzik z miękkimi podpórkami pod dłonie wokół zapewnia użytkownikowi komfort pisania. Surface Laptop dostępny jest w 4 kolorach: platynowym, złotym graficie, bordowym oraz kobaltowym niebieskim.
Ceny Surface Laptop zaczynają się od 999 dolarów, a urządzenie dostępne będzie w sprzedaży od 15 czerwca.
Klienci z Polski już dziś mogą składać zamówienia przedpremierowe w Sklepie Microsoft, podobnie jak mieszkańcy: USA, Australii, Nowej Zelandii, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W tym roku Surface Laptop będzie dostępny również w Kanadzie i w Chinach, a w kolejnych miesiącach będziemy ogłaszać jego dostępność na kolejnych rynkach.
Stymulacja kreatywności poprzez 3D i rzeczywistość rozszerzona Windows w salach lekcyjnych
Microsoft udostępnia również nauczycielom nowy zestaw narzędzi do tworzenia planów nauczania dla uczniów i współpracowników, które wykorzystywać będą elementy 3D oraz rzeczywistość rozszerzoną. Dziś firma Microsoft ogłosiła nową funkcję, w którą system Windows 10 zostanie wyposażony już tej jesieni. Mowa o View Mixed Reality. Funkcja ta pozwala przeglądać treści 3D i przesyłać je do świata rzeczywistego w formie rzeczywistości rozszerzonej przy użyciu zwykłej kamery RGB.
Microsoft ogłosił także nowe, strategiczne partnerstwo z firmą Pearson, jednym z największych przedsiębiorstw edukacyjnych na świecie, które pracują nad wprowadzeniem 3D i wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej do zdobywania wiedzy przez uczniów szkół średnich i wyższych. Wykorzystując urządzenia obsługujące rzeczywistość rozszerzoną firma Pearson zamierza zrealizować swój cel już w roku szkolnym 2018, w obszarach takich jak: zdrowie, handel, historia i nauki ścisłe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *