Technologia - Promocje

Microsoft przedstawia nowy Surface Pro

Podczas konferencji w Szanghaju firma Microsoft zaprezentowała nowy model komputera – Surface Pro. To kolejna generacja ikonicznej linii produktów Microsoft, w skład której wchodzą najbardziej wszechstronne urządzenia na świecie.
 
Firma Microsoft wydłużyła czas pracy Surface Pro na baterii do 13,5 godziny[1]. Zwiększyła również (2,5-krotnie) prędkość działania komputera w porównaniu z Surface Pro 3. Nowy Surface Pro ma lżejszą konstrukcję, dzięki czemu jest jeszcze bardziej mobilnym sprzętem. Do sprzedaży Surface Pro trafi 15 czerwca 2017 roku. Urządzenie będzie można kupić na 26 rynkach, w tym także w Polsce.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Surface Pro to nie tylko wydajny komputer. To także mobilne studio dla twórców. Zastosowany w najnowszym Surface Pro wyświetlacz dotykowy PixelSense 12,3” odznacza się żywymi kolorami. Jest też kompatybilny z nowym, najszybszym w historii piórem Surface Pen[2] oraz urządzeniem Surface Dial[3], wykorzystywanym zarówno na ekranie jak i poza nim. Nowe pióro Surface Pen jest dwukrotnie bardziej precyzyjne niż jego poprzednia wersja i razem z Surface Pro wyznacza nowe standardy w zakresie szybkości oraz płynności pisania i rysowania, z uwzględnieniem cieniowania. Windows 10 i Office 365, w połączeniu z nową aplikacją Microsoft Whiteboard, pozwolą użytkownikom odkryć nowe sposoby na wykorzystanie pisma cyfrowego. Pobudzą ich kreatywność i pozwolą jeszcze bardziej rozwinąć współpracę między ludźmi.
Oczekiwania ludzi z całego świata w zakresie tego, co możemy osiągnąć przy pomocy urządzeń cyfrowych, stają się coraz większe. Zespół pracujący nad Surface stara się im sprostać mówi Panos Panay, wiceprezydent Microsoft –  Użytkownicy oczekują pięknych i wydajnych sprzętów, które potrafią działać bez ładowania przez cały dzień i pozwalają na korzystanie z pisma cyfrowego. Użytkownicy chcą dziś lepiej wyrażać swoją kreatywność i móc pracować mobilnie, bez zważania na miejsce i czas. Nowy Surface Pro łączy w sobie wszystkie te elementy i zmienia ideę „komputera”, łącząc w sobie wszystkie innowacje zawarte w Windows 10 i Office 365, wspierając w ten sposób kreatywność każdego z nas dodaje Panos Panay.
Najbardziej wszechstronny laptop
Nowy Surface Pro został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikom większą wydajność i o 50 proc. dłuższy czas życia baterii niż w przypadku Surface Pro 4. Wszystko zostało w nim usprawnione i ulepszone – począwszy od nowych, miękkich i bardziej zaokrąglonych krawędzi, poprzez wzornictwo kamer.
Nowy Surface Pro ma zaledwie 8,5 mm grubości i waży zaledwie 0,77 kg. Jest lżejszy od torby, w której będzie noszony, a dodatkowo kryje w sobie moc procesora Intel Core siódmej generacji, zamkniętego w obudowie pozbawionej wentylatora, gwarantując wyjątkowo ciche działanie. Urządzenie zostało wyposażone w klawiaturę Signature Type Cover[4], której działanie oparte jest na wysokiej jakości mechanizmie nożycowym i skoku klawiszy równym 1,3 mm, który umożliwia szybkie i dokładne pisanie.
Pełnowymiarowy szklany gładzik – z funkcją prawidłowego rozpoznawania dotyku pięciu palców – zapewnia najwyższą precyzję. Klawiatura jest wykończona miękkim, trwałym materiałem Alcantara, co sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie oraz zapewnia wysoki komfort dłoniom i nadgarstkom.
W tym roku Surface Pro będzie również dostępny w wersji z technologią LTE, co dodatkowo zwiększy jego mobilność i umożliwi pracę, współdziałanie oraz tworzenie treści z dowolnego miejsca na ziemi.
Mobilne studio dla twórców
 Surface Pro zapewnia wyjątkową łatwość tworzenia, podobną to tej znanej z Surface Studio, ale w bardziej podręcznej formie. Dzięki zawiasowi o zakresie ruchu 165 stopni można przełączyć Surface Pro w tryb Studio, zapewniający optymalną pozycję do pisania lub szkicowania. Wysokiej rozdzielczości ekran PixelSense™ o przekątnej 12,3” jest kompatybilny z nowym piórem Surface Pen i umożliwia korzystanie w pełni z możliwości pisma cyfrowego.

Nowe pióro Surface Pen jest dwukrotnie szybsze niż jego poprzednia wersja, a 4096 poziomów czułości nacisku zwiększa dokładność i responsywność. Nowa funkcja wykrywa kąt nachylenia pióra i umożliwia cieniowanie oraz większą precyzję ruchu, co zwiększa naturalność i komfort korzystania z cyfrowego atramentu[5]. Urządzenie Surface Dial umożliwia także interakcję z ekranem nowego Surface Pro, otwierając cały wachlarz doświadczeń zapoczątkowanych przez Surface Studio. Po przyłożeniu urządzenia Dial do ekranu pojawiają się właściwe dla danej aplikacji narzędzia cyfrowe, umożliwiające szybkie skorzystanie ze skrótów i płynne kontynuowanie pracy.

Ceny nowego Surface Pro zaczynają się od 799 USD. Urządzenie można spersonalizować do własnych potrzeb, z wykorzystaniem całej gamy kolorowych modeli[6] nowej klawiatury Surface Pro Signature Type Cover, nowego pióra Surface Pen czy myszy Microsoft Surface Arc Mouse. Każde z akcesoriów dostępne będzie w wielu wariantach kolorystycznych.
 Nowy Surface Pro zadebiutuje 15 czerwca 2017 roku na 26 rynkach: Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Chinach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Irlandii, Włoszech, Japonii, Korei, Luksemburgu, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Portugali, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Od dziś można składać zamówienia na nowy Surface Pro i klawiaturę Surface Pro Signature Type Cover w przedsprzedaży w Sklepie Microsoft. Nowe pióro Surface Pen pojawi się w sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni.
Nowe życie pisma cyfrowego w Office 365 i Microsoft Whiteboard
 Dzięki nowemu Surface Pro i Surface Pen pismo cyfrowe staje się codziennością dla artystów, pobudzając kreatywność nas wszystkich. Jednak ludzie używają piór komputerowych nie tylko do szkicowania czy malowania, lecz także do bycia bardziej produktywnym: na Surface Pro mogą pisać i nanosić uwagi bezpośrednio na cyfrowych dokumentach, robić zapiski w notatnikach i szkice na tablicach. Aby dodatkowo zwiększyć ich produktywność firma Microsoft udostępnia twórczą moc nowego Surface Pen w połączeniu z najpotężniejszym na świecie oprogramowaniem biurowym: Microsoft Office.
Nowe funkcje pisma cyfrowego w programach Microsoft Word, Excel i PowerPoint obejmują szytą na miarę galerię ulubionych piór, rysików, ołówków i zakreślaczy. Są one zawsze dostępne w obrębie wszystkich aplikacji Office i urządzeń, z których korzystamy na co dzień.  Funkcje te, łącznie z obsługą kąta nachylenia pisma i cieniowania, zaczną być udostępniane subskrybentom usługi Office 365 w czerwcu, włączając w to ponad 100 milionów aktywnych użytkowników firmowych i 26 milionów użytkowników indywidualnych.
Dodatkowe możliwości cyfrowego atramentu będą udostępniane w przyszłości. Będzie to m.in. nowa aplikacja Microsoft Whiteboard, dająca użytkownikom nieograniczoną płaszczyznę do wyeksponowania swojej twórczości oraz stanowiąca platformę współpracy dzięki jednoczesnemu dwukierunkowemu wykorzystaniu atramentu, inteligentnej konwersji atramentu i – z upływem czasu – synchronizacji z coraz większą liczbą urządzeń działających pod kontrolą Windows 10.
Surface Studio i Surface Laptop wchodzą na nowe rynki
Surface Studio, po raz pierwszy wprowadzone na rynek w październiku 2016 roku, jest nową klasą urządzeń stworzonych z myślą o przekształceniu stacji roboczej w potężne cyfrowe płótno. Oferuje bardziej naturalne i angażujące sposoby tworzenia na najcieńszym ekranie LCD, jaki kiedykolwiek został skonstruowany. Surface Studio będzie dostępne w sprzedaży w Austrii, Chinach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Zjednoczonym Królestwie.
[1] Nawet do 13.5 godzin ciągłego odtwarzania filmów video. Testy zostały przeprowadzone przez firmę Microsoft w kwietniu 2017 z użyciem konfiguracji Intel Core i5, 256GB, 8GB RAM. Urządzenie testowano na w pełni naładowanej baterii i domyślnych ustawieniach, z dostępem do sieci Wi-Fi, z wyłączonym auto-balansem jasności ekranu. Długość pracy na baterii zależy od wielu czynników, ustawień oraz od stopnia obciążenia komputera aplikacjami.
[2] Akcesorium sprzedawane osobno.
[3] Akcesorium sprzedawane osobno.
[4] Akcesorium sprzedawane osobno.
[5] Ta funkcjonalność pióra Surface Pen dostępna jest obecnie z nowym Surface Pro.
[6] Dostępność kolorów może różnić się na poszczególnych rynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *