Sport w TV

Tour des Fjords w TVP Sport

W środę rozpocznie się wyścig kolarski Tour des Fjords. Zawodnicy zaczną ściganie w Balestrand, a meta będzie czekała na nich w niedzielę w Stavanger. Na starcie stanie grupa CCC Sprandi Polkowice, w której barwach pojedzie Niemiec Jonas Koch, który ubiegłoroczną edycję zakończył tuż za podium.
 
Tour des Fjords to wyścig, który ma miejsce w niezwykle malowniczej scenerii. W tym roku wystartują w nim dwie drużyny WorldTouru – Dimension Data i LottoNL-Jumbo. Liderem pierwszej z nich będzie mistrz Norwegii Edvald Boasson Hagen, z kolei w barwach holenderskiego zespołu pojedzie zwycięzca etapu Tour de France – Lars Boom.
W Norwegii nie pojawi się Katusha-Alpecin, z którą kontraktem jest związany Alexander Kristoff. Norweg to triumfator ubiegłorocznej edycji. Tym razem zabraknie go jednak na trasie wyścigu. Wśród organizatorów pojawił się nawet pomysł, żeby zawodnik wystartował w reprezentacji Tour des Fjords, ale ostatecznie nie doszedł on do skutku.
Wśród ekip, które pojadą w Tour des Fjords jest CCC Sprandi Polkowice. W składzie polskiej drużyny oprócz Kocha znaleźli się Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek, Nikołaj Michajłow, Leszek Pluciński i Mateusz Taciak.
Plan transmisji:
24.05 – 1. etap Tour des Fjords – transmisja od 16:15 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL
25.05 – 2. etap Tour des Fjords – transmisja od 16:05 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL
26.05 – 3. etap Tour des Fjords – transmisja od 16:05 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL
27.05 – 4. etap Tour des Fjords – transmisja od 17:00 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL
28.05 – 5. etap Tour des Fjords – transmisja od 14:50 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *