Zapowiedzi TV

„Morderstwo na kliknięcie” – Premiera produkcji własnej CBS Reality

Internet zmienił nasze życie niemal w każdym aspekcie – począwszy od tego, w jaki sposób dokonujemy zakupów, skończywszy na tym jak poznajemy nowych ludzi. Internet zmienił także sposób, w jaki mordercy i gwałciciele znajdują swoje ofiary – i właśnie o zbrodniach, do których prawdopodobnie by nie doszło, gdyby nie sieć, opowie serial dokumentalny „Morderstwo na kliknięcie”. Na emocjonujące odcinki serii będącej produkcją własną CBS Reality zapraszamy od 10 do 25 października, od wtorku do piątku o godz. 22:00.

 

Gospodarz programu, dziennikarz kryminalny Donal MacIntyre, w każdym odcinku przedstawi widzom szczegóły jednej sprawy odsłaniającej mroczne aspekty życia online. Dzięki przedstawieniu relacji osób bezpośrednio związanych ze sprawą (takich jak bliscy ofiary, policjanci prowadzący śledztwo), rekonstrukcji zdarzeń oraz zaprezentowaniu opinii ekspertów z pola psychologii i kryminalistyki, program zaznajamia widza ze szczegółami wstrząsających, lecz jednocześnie fascynujących wydarzeń.

W jednym z odcinków przedstawiona zostanie historia 15-letniej Kayleigh Haywood, mieszkanki Ibstock w Wielkiej Brytanii. Dziewczyna była typową nastolatką – jej głównymi zajęciami były spotkania z przyjaciółmi, nauka oraz przeglądanie mediów społecznościowych na telefonie. Nikt z jej rodziny nawet nie podejrzewał, że 31 października 2015 r. dziewczyna wkroczyła na ścieżkę, która doprowadziła ją ostatecznie do śmierci. Właśnie wtedy do nastolatki napisał na Facebooku 28-letni Luke Harlow. Z początku niewinna pogawędka przerodziła się szybko w prawdziwy potok wiadomości – w ciągu dwóch kolejnych tygodni mężczyzna wymienił ich z Kayleigh ponad 2 tysiące. Harlow zasypywał nastolatkę wyznaniami miłości i uznania – dziewczyna szybko uwierzyła więc, że dorosły mężczyzna, którego nigdy nie widziała na żywo, jest jej chłopakiem. Nie wiedziała, że 28-latek w tym samym czasie wymienia podobne wiadomości z innymi dziewczynami – żadna z nich nie miała więcej, niż 16 lat, zaś najmłodsza miała ich zaledwie 13.

Omotana przez Harlowa nastolatka w końcu zgodziła się na potajemne spotkanie, które trwało przez cały weekend. W sobotę do dwójki dołączył Stephen Beadman – przyjaciel i sąsiad Harlowa. To, co wydarzyło się po jego przyjściu, pozostaje zagadką – wiadomo jedynie, że ciszę nocną przerwały krzyki i bębnienie dobiegające z mieszkania Harlowa. Cokolwiek działo się za zamkniętymi drzwiami, musiało przerazić Kayleigh do głębi – we wczesnych godzinach porannych nastolatka podjęła dramatyczną próbę ucieczki. W pogoń za Kayleigh rzucił się Beadman, któremu w końcu udało się ją dopaść i zgwałcić. Później mężczyzna poprowadził nastolatkę na oddaloną farmę i tam ją zamordował.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Morderstwo na kliknięcie”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 10 do 25 października, od wtorku do piątku o godz. 22:00.

Lista odcinków:

1. 19-letni Tony Bushby za cel postawił sobie poderwanie Katie Briscoe, co osiągnął, tworząc liczne fałszywe konta na portalach społecznościowych. Katie uwierzyła we wszystko, co przekazywali jej nieistniejący znajomi Tony’ego – i to ostatecznie doprowadziło do jej śmierci. Emisja: 10 października.

2. Stephano Brizzi wykorzystał aplikację do randkowania, by zwabić do swojego mieszkania Gordona Semple’a, młodego funkcjonariusza policji. Niestety, policjant nie wyszedł ze spotkania żywy… Emisja: 11 października.

3. Burzliwy związek Hayley Jones i Briana Lewisa pogorszył się, gdy kobieta zaczęła korzystać z mediów społecznościowych. To wzbudziło w Lewisie zazdrość, co ostatecznie skończyło się tragedią. Emisja: 12 października.

4. W marcu 2010 r. 15-letni Sofyen Belamouadden został ugodzony śmiertelnie nożem, gdy nastolatkowie z dwóch wrogich sobie liceów starli się na dworcu w Londynie. Całe wydarzenie zostało wcześniej zaplanowane poprzez komunikację w mediach społecznościowych. Emisja: 13 października.

5. Kiedy Clare Wood poznała poprzez stronę randkową George’a Appletone’a, wydawało jej się, że spotkała mężczyznę swoich marzeń. Niestety – kobietę czekał prawdziwy koszmar… Emisja: 17 października.

6. 15-letni Joshua Davis i 14-letnia Rebecca Aylward stanowili dobraną parę, jednak kiedy się rozstali, chłopak zaczął prześladować dziewczynę online i rozsiewać plotki w mediach społecznościowych. W końcu nastolatek postanowił zamordować swoją byłą dziewczynę. Emisja: 18 października.

7. Stephen Port korzystał z aplikacji randkowych dla gejów, by polować na swoje ofiary, otumaniać je lekami, gwałcić i mordować. Z jego ręki zginęło co najmniej czterech mężczyzn. Emisja: 19 października.

8. Kiedy Nadine Aburas poznała Sammy’ego Almahriego przez stronę randkową, nic nie zapowiadało tragedii – ostatecznie jednak ten romans zakończył się śmiercią kobiety Emisja: 20 października.

9. W październiku 2015 r. 28-letni Luke Harlow napisał na Facebooku do 15-letniej Kayleigh Haywood. Zaledwie dwa tygodnie później dziewczyna była martwa. Emisja: 24 października.

10. Vicky i Michael Roberts sprawiali wrażenie szczęśliwego małżeństwa. W rzeczywistości mężczyzna wykorzystywał media społecznościowe, by nawiązywać liczne romanse. Gdy Vicky zdała sobie z tego sprawę i oskarżyła męża o niewierność, ten zamordował ją z zimną krwią. Emisja: 25 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *