MediaSieci kablowe

Odkodowany Canal+ Film w East&West

“Pełen radości, wolności i odwagi” – tak organizatorzy 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zapowiadają jubileuszową edycję (17-28 maja). CANAL+ dołącza do wielkiego święta kina i zaprasza na specjalny cykl pod tytułem “Festiwal Filmowy w Cannes”, w programie którego znalazły się tytuły prezentowane na Festiwalu w ubiegłym roku. Ukoronowaniem będzie transmisja ceremonii zamknięcia 70. MFF w Cannes dostępna w paśmie odkodowanym.

 

W programie cyklu filmowego “Neon Demon” (reż. Nicolas Winding Refn), pulsujący muzyką Cliffa Martineza (“Drive”) thriller porównywany do “Mulholland Drive” Davida Lyncha.

Przed premierą “Neon Demon” po raz pierwszy w telewizji będzie można obejrzeć dokument “Legenda Złotej Palmy” (“The Legend of the Palme d’Or”). Martin Scorsese, Jane Campion, Emir Kusturica, Quentin Tarantino i inni laureaci Złotej Palmy w wyjątkowym dokumencie wspominają niezapomniane chwile, jakie przeżyli podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. “Legenda Złotej Palmy” to nie tylko wspomnienia twórców, ale także zaprezentowanie od kuchni całego procesu wręczania mitycznej nagrody, od pozyskiwania złota w Kolumbii potrzebnego do wytworzenia statuetki, aż do czerwonego dywanu przed Palais des Festivals.

O tym, kto dostanie Złotą Palmę, przekonamy się w niedzielę, 28 maja, o godz. 19:15 na antenie CANAL+ FILM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *