Zapowiedzi TV

TVP w Cannes z premierową koprodukcją „Dwie Korony”

22 maja na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes odbędzie się światowa premiera koprodukowanego przez Telewizję Polską dokumentu fabularyzowanego „Dwie Korony” w reż. Michała Kondrata.
 
Film przedstawia życie o. Maksymiliana Kolbe od dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Artur Barciś, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, m.in. Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.
To kolejna po „Bodo” kinowa produkcja z udziałem Telewizji Polskiej. Dystrybucja „Dwóch Koron” jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Piękna historia o heroizmie o. Kolbego z pewnością zainteresuje widzów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Fabularyzowany film dokumentalny “Dwie Korony” w gwiazdorskiej obsadzie pokazuje życie twórcy nowoczesnych, polskich mediów, świętego Maksymiliana Marii Kolbe. Zainteresowanie światowe filmem, którego premiera planowana jest jesienią tego roku wzbudza wielkie nadzieje. Bardzo cieszę się, że widzowie Telewizji Polskiej poznają tę fascynującą biografię jednego z największych polskich świętych – powiedział Maciej Stanecki, Członek Zarządu Telewizji Polskiej.
TVP, która jest koproducentem i oferentem filmu na zagranicę liczy, że po Festiwalu zainteresowanie jego zakupem wzrośnie. Pozostałymi koproducentami są: Narodowy Instytut Audiowizualny i Fundacja Filmowa im. Św. Maksymiliana Kolbe. W tym wyjątkowym pokazie filmu weźmie udział reżyser i producent „Dwóch Koron” – Michał Kondrat.
Premierowy pokaz „Dwóch Koron” jest ważnym wydarzeniem, gdyż na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes będzie to jedyny pełnometrażowy polski film kinowy.
Telewizja Polska jest obecna na tegorocznym Festiwalu w Cannes w Polskim Pawilonie wraz z Państwowym Instytutem Sztuki Filmowej i Film Commission Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *