MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

“Pogromcy medycznych mitów” w TVN Style

Wszyscy zgadzamy się, że zdrowie jest najważniejsze! W społeczeństwie krąży wiele mitów i teorii na temat tego, co służy naszemu organizmowi, a co nie działa na niego zbyt dobrze. Czy można jeść przeterminowane jedzenie? Dlaczego mężczyźni tracą ochotę na seks? Które witaminy warto przyjmować regularnie? Czy proste prace domowe mogą sprawić, że utrzymamy dobrą formę fizyczną? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, nie zwariować, a przede wszystkim nie zachorować?!

 

W nowym programie TVN Style opartym na oryginalnym formacie telewizyjnym BBC „Trust me I’m a doctor”, ekipa lekarzy o różnych specjalnościach obali mity krążące wokół tematyki zdrowotnej. Eksperci w prosty i przejrzysty sposób, używając eksperymentów i badań naukowych podzielą się z widzami swoją fachową wiedzą. Niejednemu z nas pomogą otworzyć oczy i poprawić jakość życia.

W pierwszym odcinku programu Dr Łukasz Durajski zbada jak zapewnić sobie zdrową porcję ruchu nawet nie zbliżając się do siłowni. Może wystarczy odkurzać, myć podłogę czy sprzątnąć samochód, żeby mieć dobrą kondycję? Jakie mikroby żyją na naszych dłoniach? Czym najlepiej myć ręce sprawdzi Dr Patrycja Szachta. Kolejny z „Pogromców medycznych mitów” Dr Tomasz Wasyłyszyn weźmie pod lupę spleśniałe produkty spożywcze i zorientuje się, które z nich można bezpiecznie spożyć po terminie ważności. Czy od każdej pleśni trzeba trzymać się z daleka? A co z winem? Czy rzeczywiście może przedłużyć nam życie? W gronie naszych ekspertów mamy też specjalistkę od medycyny męskiej. Co sprawia, że mężczyźni tracą ochotę na seks? Jak to zmienić?

DR N.MED. EWA KEMPISTY – JEZNACH jedyny w Polsce lekarz medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Mannerarztin CMI).
Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk, Kliniki Wellness z Medycyną Męską w Szpitalu Medicover w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej “Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Autorka książek – „Książka tylko dla mężczyzn” i „Testosteron klucz do męskości”.

DR ŁUKASZ DURAJSKI

Lekarz rezydent specjalizujący się w dziedzinie pediatrii w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu ośrodkach na świecie podczas praktyk (odbywanych w trakcie studiów), między innymi we Włoszech, Grecji, Peru i Ghanie. Przewodniczący Zespołu ds. szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jego pasją jest medycyna podróży oraz popularyzacja wiedzy na temat szczepień.

DR N.MED. TOMASZ WASYŁYSZYN

DermatologW swojej pracy naukowej zajmuje się łysieniem plackowatym.
W publikacji z 2007 roku, zamieszczonej w renomowanym piśmie „Archives Of Dermatological Research” wykazał,  że limfocyty CD8, które są odpowiedzialne za zniszczenie włosów, pod wpływem leczenia DCP tracą swoją „zjadliwość”. Wskazuje to na działanie tego miejscowego leku na cały układ odpornościowy i potencjalnie stwarza ogromne możliwości terapeutyczne w innych chorobach autoimmunologicznych.

W czasie wolnym od leczenia doktor Wasyłyszyn jest liderem nowofalowej kapeli Cytadela, która na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia znana była jako legenda rodzimego undergroundu, a obecnie przeżywa drugie życie, powracając w 2018 roku na rynek muzyczny brawurową płytą „Do źródeł mroku”.

DR NAUK BIOLOGII MEDYCZNEJ PATRYCJA SZACHTA

Stopień doktora nauk biologicznych uzyskała w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką licznych publikacji medycznych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wykładowcą na konferencjach dla lekarzy, dietetyków ale również pacjentów. Na co dzień pełni funkcję dyrektor ds. naukowych w Centrum Medycznym VitaImmun w Poznaniu. Jej pasją jest mikrobiom jelitowy, możliwość poprawy stanu zdrowia za pomocą probiotyków i prebiotyków oraz temat niepożądanych reakcji na pokarmy.

Audycja na podstawie oryginalnego formatu telewizyjnego „Trust me I’m a Doctor” dystrybuowanego przez BBC Studios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *