Zapowiedzi TV

„Program obowiązkowy” Kino Polska nominowany do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Produkowany przez Kino Polska „Program obowiązkowy” Magdaleny Juszczyk otrzymał nominację do prestiżowych Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Audycja lub program filmowy.
 
„Program obowiązkowy” to spotkania z osobowościami świata kina i szeroko pojętej kultury, relacje z festiwali filmowych, wspomnienia twórców kina i anegdoty związane
z powstawaniem największych dzieł polskiej kinematografii. W programie gościli m.in. Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Sławomir Idziak, Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Jerzy Trela, Jerzy Stuhr, Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Krystyna Janda, Barbara Krafftówna czy Zbigniew Preisner. W 2016 roku „Program obowiązkowy” w dużej mierze był poświęcony obchodom Roku Kieślowskiego. Autorką programu jest dziennikarka radiowa i telewizyjna Magdalena Juszczyk. Program był emitowany w Kino Polska od sierpnia 2011 do marca 2017 roku.
Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to jedyne polskie nagrody przyznawane za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji sztuki filmowej. Od 2008 roku są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej.
Kino Polska to jedyny kanał filmowy w kraju dedykowany promocji polskiego kina. W ofercie programowej kanału zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii i filmy przedwojenne sąsiadują z ulubionymi serialami widzów, a kultowe komedie uzupełniają produkcje młodych twórców i krótkie metraże. W czerwcu 2017 roku Kino Polska osiągnął 0,38% udziału w rynku telewizyjnym, co oznacza prawie 20-procentowy wzrost rok do roku (SHR, All 16-49).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *