BadaniaSport w TVTVP

Rekordowy wynik TVP Sport

TVP Sport był 3 sierpnia (czwartek) liderem wśród kanałów sportowych i zajął dziesiąte miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie stacje telewizyjne w Polsce. Złożyły się na to przede wszystkim transmisje z Tour de Pologne oraz meczów Lecha Poznań i Arki Gdynia w kwalifikacjach Ligi Europy.

Średnie dzienne udziały TVP Sport wyniosły aż 2,50 proc. To drugi wynik w historii – 1 lutego 2015 roku kanał sportowy Telewizji Polskiej zanotował 2,64 proc. Był to ostatni dzień mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, kiedy reprezentacja Polski po dramatycznym spotkaniu o 3. miejsce pokonała Hiszpanię. Finał Francja – Katar oglądało aż 1 mln 413 tys. widzów (rekord!).

W czwartek 3 czerwca po raz pierwszy w historii TVP Sport przeprowadził transmisję z całego etapu Tour de Pologne. Ponad 4 i pól godziny relacji (komentarz: Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski) w szczytowym momencie śledziło aż 536 tysięcy, mimo równoczesnej transmisji w TVP1. Jeszcze lepsze wyniki uzyskała łączona transmisja z meczów 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy z udziałem Lecha Poznań i Arki Gdynia (komentarz: Tomasz Jasina i Rafał Ulatowski oraz Szymon Borczuch i Arkadiusz Onyszko) – w szczycie oglądało ją ponad 700 tys. osób.

TVP Sport to sportowy kanał Telewizji Polskiej, który istnieje od 18 listopada 2006 roku. Pokazuje najważniejsze wydarzenia na świecie, przede wszystkim z udziałem reprezentantów Polski. Pracują w nim najlepsi i najbardziej popularni dziennikarze w Polsce: Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz czy Maciej Kurzajewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *