Sport w TVTVN Discovery Polska

Relacja z biegu „Wings for Life World Run” tylko w TVN24!

Już 5 maja w Poznaniu gwiazdy oraz 8000 tysięcy uczestników pobiegnie w 6. edycji „Wings for Life World Run”. Celem imprezy charytatywnej jest zebranie funduszy na badania nad wynalezieniem metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. TVN24 jako jedyna stacja w Polsce pokaże relację z tego wyjątkowego wydarzenia.

‪W niedzielę, 5 maja wystartuje 6. edycja „Wings for Life World Run”. O godzinie 13 polskiego czasu, ponad 100 tysięcy uczestników z 7 kontynentów rozpocznie ucieczkę przed Samochodami Pościgowymi, które w Światowym Biegu wyznaczają linię mety. Tegoroczną polską stolicą „Wings for Life World Run” jest Poznań. Relacja z biegu od ‪12:55 tylko na antenie TVN24.

 

Całość opłat startowych oraz datków tradycyjnie zostanie przekazane na eksperymenty nad metodą leczenia urazów rdzenia kręgowego. Finansowane przez biegaczy badania przynoszą rezultaty i dają nadzieję osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Na przestrzeni pięciu edycji, od debiutu w 2014 roku, „Wings for Life World Run” zmotywował ponad 500 000 osób reprezentujących 193 narodowości do startu w ponad 66 różnych krajach. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w Polsce padnie frekwencyjny rekord w biegu dla tych, którzy sami nie mogą wziąć w nim udziału! Tym samym 5 maja w Poznaniu wystartuje 8000 biegaczy. Za kierownicą Samochodu Pościgowego usiądzie Adam Małysz, a ze swoimi drużynami stawią się znane osobistości ze świata sportu i kultury m.in.: Joanna Jóźwik, Monika Pyrek, Paulina Holtz, Alan Andersz („39 i poł tygodnia”), Andrzej Bargiel, Kuba Przygoński, Paweł Korzeniowski, Łukasz Stasiak.

Dołączenie do dobroczynnego biegu jest możliwe praktycznie cały czas, dla każdego i wszędzie – dzięki aplikacji mobilnej. Aktywując ją na swoim telefonie, chętni mogą wziąć udział w „Wings for Life World Run” i uciekać przed wirtualnym Samochodem Pościgowym, dokładnie w tym samym czasie, co pozostali uczestnicy w różnych rejonach świata. Dzięki programowi biegacze mogą wyznaczyć sobie własną trasę i pobiec w pojedynkę lub dołączyć do jednego z Grupowych Biegów z innymi użytkownikami aplikacji. Na terenie Polski takie biegi odbędą się w Bochni, Gdańsku, Kaletach, Koszalinie, Olsztynie i Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *