Radio

RMF FM kupi sprzęt ratujący życie dzieciom

Także w tym roku RMF FM dzięki pomocy słuchaczy przyczyni się do ratowania wielu chorych dzieci. Tradycyjnie w Dzień Dziecka specjalna edycja loterii RMF FM Szczęśliwa 13-tka zorganizowana zostanie właśnie dla nich. Dochód z SMSów wysyłanych tego dnia przez słuchaczy zostanie przekazany do szpitala im św. Jadwigi w Rzeszowie, w którym od dwóch lat działa Klinika Alergologii i Mukowiscydozy.
 
Dzięki  tej placówce dzieci chore na mukowiscydozę z Podkarpacia i części województwa lubelskiego leczone są właśnie w Rzeszowie. Obecnie przebywa tam prawie 80 dzieci. Do tej pory chorzy musieli korzystać z pomocy w innych miastach. Niestety rzeszowskiej placówce brakuje wciąż różnego sprzętu, głównie  aparatury do oscylacji.
Dziennikarze RMF FM liczą i w tym roku na hojność słuchaczy, którzy już wielokrotnie wspierali różne dziecięce placówki w całej Polsce. 1 czerwca słuchacze RMF FM dowiedzą się więcej o samej placówce, problemach związanych ze sprzętem, ale także poznają wzruszające historie tamtejszych pacjentów.
Środki uzyskane tego dnia zostaną wykorzystane do zakupu oscylometru, umożliwiającego dokładnie oceniać układ oddechowy w precyzyjny i prosty sposób.
Zeszłoroczna akcja RMF FM przeprowadza w Dniu Dziecka umożliwiła zakup  specjalistycznego oprogramowanie do elektrokortykografii (badanie czynności mózgu EEG przeprowadzane podczas operacji)  oraz niezbędnych do przeprowadzenia tego badania elektrod.  Urządzenie to otrzymał Szpital Zdroje w Szczecinie.
Przeczytaj więcej o rzeszowskiej Klinice Alergologii i Mukowiscydozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *