Prasa - Ksiązka

Rusza V edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej

Rozpoczęła się V edycja konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia są przyznawane najlepszym autorom, uczestnikom życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski, Najlepsza książka, Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.
 

Konkurs „Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest wspólną inicjatywą tygodnika Newsweek Polska oraz Fundacji im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

W gronie ubiegłorocznych laureatów Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej znaleźli się: Witold Szabłowski za książkę „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”; Tomasz Kwaśniewski nagrodzony za reportaż „Mój dziadek wyklęty”; Konrad Kruczkowski za interaktywny reportaż „Jesteśmy głusi”, opublikowany a blogu Haloziemia.pl. oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński wyróżniony za działalność publiczną.

W V edycji konkursu Kapituła przyzna nagrody w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarskiopublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu; Najlepsza książka z zakresu literatury faktu; Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna.

Podstawą udziału w konkursie jest przesłanie pracy, która ukazała się w okresie od 1 października 2016 do 20 września 2017 r. Zgłoszenia do Nagrody w kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski”, „Najlepsza książka” oraz „Najlepsze w Internecie” można przesyłać do 20 września br. za pośrednictwem strony www.fundacjatoranskiej.pl lub pocztą na adres:

Fundacja im. Teresy Torańskiej
ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa
z dopiskiem: “Konkurs – Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej”

W kategorii „Działalność publiczna” kandydatów nominuje Kapituła.  Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni pod koniec listopada br.
Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: www.fundacjatoranskiej.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *