Technologia - Promocje

Samsung zaprezentował przenośny dysk SSD T5

Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek Samsung Portable SSD T5 – najnowszy przenośny dysk półprzewodnikowy (PSSD), który wyznacza nowy standard wydajności wśród pamięci zewnętrznych. Dysk T5 ma kompaktową, trwałą obudowę i wykonany jest w najnowszej technologii 64 – warstwowej V‑NAND. Najlepsza prędkość transferu z zabezpieczeniem danych przez szyfrowanie sprawia, że użytkownicy jeszcze łatwiej uzyskają dostęp do najważniejszych informacji w każdym miejscu i w dowolnym momencie.

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Nowy przenośny dysk SSD Samsung T5, osiągający oszałamiającą prędkość do 540 MB/s, jest nawet 4,9[1] razy szybszy niż zewnętrzne dyski twarde. Napęd zaprojektowano specjalnie dla profesjonalistów, twórców oraz konsumentów, mających do czynienia z dużymi ilościami danych, zapewniając im szybki dostęp do wszystkich plików. Dysk jest ponadto mniejszy niż wizytówka (74 x 57,3 x 10,5 mm), niewiarygodnie lekki (waży zaledwie 51 gramów) i wygodnie mieści się w dłoni. Aluminiowa obudowa dostępna jest w dwóch wariantach metalowego wykończenia: Deep Black (modele 1 TB i 2 TB) oraz Alluring Blue (modele 250 GB i 500 GB).
Dzięki brakowi ruchomych części i odpornej na wstrząsy wewnętrznej ramce użytkownicy T5 mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich danych w każdej sytuacji, ponieważ dysk wytrzymuje przypadkowy upadek z wysokości nawet 2 metrów, co zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych. Oprogramowanie Samsung Portable SSD dla komputerów PC i Mac, oparte na sprzętowym szyfrowaniu danych w formacie AES 256-bit, ułatwia konfigurowanie ustawień zabezpieczeń oraz uzyskiwanie najnowszych aktualizacji oprogramowania firmware i software. Dla jeszcze większej wygody dostępna jest również aplikacja mobilna na smartfony i tablety z systemem Android. Ponadto T5 zawiera dwa kable połączeniowe – USB-C na C i USB-C na A – w celu zwiększenia zgodności z różnymi urządzeniami.[2]
Dysk T5 ma trzyletnią gwarancję i będzie dostępny na całym świecie 15 sierpnia w proponowanej przez producenta cenie detalicznej od 649 zł za model o pojemności 250 GB.
Więcej informacji pod adresem: www.samsung.com/T5.
Najważniejsze dane techniczne
 

Kategoria Przenośny dysk SSD T5 Samsung
Pojemność 2 TB / 1 TB (Deep Black), 500 GB / 250 GB (Alluring Blue)
Złącze USB 3.1 (Gen 2, 10 Gbps), zgodność wsteczna
Wymiary
(dł. x szer. x wys.)
74 x 57,3 x 10,5 mm
Masa 51 g
Szybkość transferu do 540 MB/s
Tryb UASP Obsługiwany
Szyfrowanie 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie danych AES
Bezpieczeństwo Oprogramowanie Samsung Portable SSD
Certyfikaty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Zgodność z dyrektywą RoHS RoHS2
Gwarancja Ograniczona gwarancja na trzy (3) lata

 
[1] Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu z zewnętrznym dyskiem twardym o poj. 500 GB.
Konfiguracja systemu testowego: Płyta główna Asus® Strix Z270E Gaming, Intel® Core™ i5-7600 @3,5 GHz, DDR4 1066 MHz 4 GB, OS – Windows® 10 x64, pomiary wydajności na podstawie CrystalDiskMark 5.2.1.
[2] Zgodność z urządzeniami hosta może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać formatowania T5.
 Lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na www.samsung.com/portable-ssd
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *