MediaZapowiedzi TV

Serial "Nie ma mowy" na kanale FOX Comedy

W czerwcu na FOX Comedy na widzów czeka coś nieszablonowego. Premierę będzie miała jedna z nielicznych komediowych produkcji serialowych, w której będziemy obserwować perypetie rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem w roli głównej.

 

Serial Nie ma mowy opowiada o Mai DiMeo (Minnie Driver, Buntownik z wyboru), która jest w stanie zrobić wszystko dla swojej rodziny – męża Jimmy’ego (John Ross Bowie, Teoria wielkiego podrywu) i trójki dzieci: Raya (Mason Cook, Mockingbird Lane), Dylana (Kyla Kenedy, The Walking Dead) i najstarszego syna JJ’a (Micah Fowler, Długi wrześniowy weekend), który cierpi na porażenie mózgowe, przez co nie jest w stanie mówić, ani poruszać się o własnych siłach. Kobieta musi stawić czoła przeciwnościom losu oraz walczyć z niesprawiedliwością społeczną, zarówno tą prawdziwą, jak i wyimaginowaną, a rodzina próbuje znaleźć dla siebie nowe miejsce do życia.

Z powodu choroby JJ’a DiMeowie po raz szósty w ciągu ostatnich dwóch lat muszą się przeprowadzić i zmienić dzieciom szkołę, co nie podoba się wszystkim członkom rodziny.

Szczęśliwie Mai udaje się znaleźć odpowiednią klasę dla syna, a także stałą profesjonalną pomoc w postaci Kennetha (Cedric Yarbrough, Dorwać Smarta), który wzbudza wątpliwości rodziców, jednak JJ jest zachwycony wyborem gdyż opiekun wspiera go w kontaktach z rówieśnikami, ze szczególnym uwzględnieniem płci przeciwnej. Jak rodzina DiMeo poradzi sobie w nowym miejscu?

Czy wiesz, że?

• Micah Fowler grający JJ’a również cierpi na porażenie mózgowe. Jednak w prawdziwym życiu może mówić oraz poruszać się bez wózka na krótkich dystansach.
• Twórca serialu Scott Silverii luźno oparł wątki serialu na swoim życiu. Jego brat również miał porażenie mózgowe.
• Zaraz po tym, jak Micah Fowler został obsadzony w roli JJ’a, ukazał się raport przygotowany przez Fundację rodziny Ruderman, pokazujący, że 98 procent ról osób niepełnosprawnych jest obsadzanych przez pełnosprawnych aktorów.
• Dostając rolę w serialu „Nie ma mowy”, Micah, tak jak jego serialowy bohater, musiał przeprowadzić się z New Jersey do Los Angeles.
• Drugim ulubionym zajęciem Micah, poza aktorstwem, jest sport. Aktor gra w hokej na sankach.
Serial “Nie ma mowy” już w sobotę 3 czerwca od godz. 20:10 na FOX Comedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *