MediaZapowiedzi TV

Sezon na lekkie kryminały od 15 listopada na kanale BBC First

Tej jesieni zapraszamy na najlepsze seriale kryminalne kanału BBC First. Oprócz uwielbianych przez widzów zagadek detektywistycznych i znanych bohaterów, mamy dla Was tropikalne scenerie naszych programów. Ubarwią one chłodniejsze dni i wciągną Was w skomplikowane i ekscytujące intrygi.

 

W ramach pasma “Zabójczy raj” zobaczymy:

– PONIEDZIAŁKI: „ŚMIERĆ POD PALMAMI”

– WTORKI: „TAJEMNICE MAJORKI”

– ŚRODA: „MORDERSTWA W MIDSOMER”

 

„ŚMIERĆ POD PALMAMI”

W PONIEDZIAŁKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 15 LISTOPADA

SEZON 10 (8 ODCINKÓW)

Przedstawiamy dziesiąty sezon popularnego serialu detektywistycznego, w którym inspektor Neville Parker rozwiązuje kryminalne łamigłówki na skąpanej w słońcu karaibskiej wyspie Saint Marie. Inspektor ma ręce pełne roboty, a do tego w jego życiu zachodzi mała rewolucja …

W tym sezonie „Śmierci pod palmami” na widzów czekają zaskakujące zwroty akcji, intrygujące łamigłówki i znani goście.

Inspektor Parker będzie badał zabójstwo prezenterki telewizyjnej, której ciało zostaje odnalezione w basenie, otrucie archeologa podczas wykopalisk i zniknięcie zwyciężczyni loterii. Jego umiejętności i wiedza okażą się także bardzo przydatne podczas badania sprawy samobójstwa pielęgniarki i morderstwa pewnego sławnego pianisty.

Nie zabraknie też niespodzianek. Największą z nich będzie powrót detektywki Florence Cassell, która odeszła ze służby po śmierci narzeczonego. Czy doświadczona sierżantka pomoże Neville’owi odnaleźć się na wyspie? Intrygujący okaże się wątek 18-letniego Marlona Pryce’a, który wciąż wpada w tarapaty i testuje cierpliwość oficera JP. A cierpliwości Nevillowi potrzeba coraz więcej – w jego życiu pojawiają się bowiem bliźniaki.

„TAJEMNICE MAJORKI”

WE WTORKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 16 LISTOPADA

SEZON 2 (6 ODCINKÓW)

„Tajemnice Majorki” powracają z kolejną porcją mrocznych zagadek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W tętniącej życiem scenerii działają detektywi Miranda Blake i Max Winter. To duet o zupełnie odmiennych metodach śledczych. Miranda jest introwertyczką przyzwyczajoną do życia zgodnie z zasadami. Jej niemiecki kolega Max często kieruje się instynktem i zdarza mu się ignorować oficjalne procedury. Te różnice to źródło sporów, ale też wielu komicznych wydarzeń.

Mirandzie i Maxowi udaje się wypracować wspólny rytm pracy. Okazuje się, że zestawienie ich skrajnie różnych charakterów jest atutem w działaniach operacyjnych. To dobrze, bo przestępcy na tej wielokulturowej hiszpańskiej wyspie bynajmniej nie spędzają czasu na plażowaniu.

W drugim sezonie „Tajemnic Majorki” przed Mirandą i Maxem stanie wiele kryminalnych tajemnic do rozwikłania. Śledczy poprowadzą m.in. dochodzenie w sprawie śmierci Joségo Castany, śpiewaka operowego, który – ku zaskoczeniu wszystkich – okazuje się agresywnym człowiekiem. Poznają także mroczną historię hiszpańskiej wojny domowej.

„MORDERSTWA W MIDSOMER”

W ŚRODY, CZWARTKI I PIĄTKI O 20:30 NA BBC FIRST, PREMIERA: 17 LISTOPADA

SEZON 20 (6 ODCINKÓW)

Malownicze miasteczka na pozór spokojnego hrabstwa Midsomer kryją wiele niewyjaśnionych historii. Od lat wstrząsają nimi okrutne zbrodnie. Dochodzenia w tych sprawach prowadzi nadinspektor Barnaby i wspierający go sierżant Winter.

W sezonie 20. „Morderstw w Midsomer” tę dwójkę czeka szereg trudnych zadań. Pierwszym z nich będzie wyjaśnienie piwnej zagadki: w jednej z kadzi nowo otwartego browaru znalezione zostaje ciało mężczyzny. Podczas śledztwa detektywi dowiedzą się o klątwie z przeszłości.

Na tym jednak nie koniec – Barnaby i Winter skonfrontują się z tajemniczym morderstwem
w lokalnym klubie rugby, a następnie spróbują znaleźć sprawcę zabójstw panien młodych. Jedna z nich zostaje dosłownie uduszona ślubnym gorsetem.

Sprawy przybiorą makabryczny obrót, gdy do jednego z miasteczek hrabstwa Midsomer przyjedzie cyrk. Podczas występu pewnego klauna performer Terry zostaje postrzelony na oczach całej publiczności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *