Sport w TVTVP

Skoki narciarskie w Planicy w TVP 1 i TVP SPORT

Przed zawodnikami ostatni weekend ze skokami narciarskimi w sezonie 2018/2019. Biało-czerwoni i reszta stawki udadzą się do Słowenii, gdzie powalczą o życiowe rekordy na mamucie w Planicy.

 

Za kilka dni kibice skoków narciarskich będą mogli zacytować wersy z utworu Mieczysława Fogga pt. “Ostatnia niedziela”. Sezon był wymagający, przepełniony emocjami. Przeważały te dobre, choć nie zabrakło chwilowych rozczarowań w kadrze biało-czerwonych.

Ostatnim przystankiem dla zawodników będzie Planica, gdzie po raz kolejny czołówka powalczy o życiowe rekordy. Po udanych konkursach w Vikersund kibice oczekują dalekich prób. Również od Polaków, którzy udowodnili, że mogą nawiązać rywalizację z najlepszymi “lotnikami” na świecie.

 Jest radość, ale też niedosyt. Jedno z moich marzeń jest takie, by stanąć na podium PŚ. Było bardzo blisko. Szkoda, że się nie udało. Dla większości skoczków loty są ulubione. To coś fantastycznego. Planica? Pojadę z takim samym nastawieniem jak do Vikersund – stwierdził Jakub Wolny w rozmowie z Michałem Regulskim, który w Norwegii zajął czwartą lokatę i ustanowił kolejny życiowy rekord – 230 m.

Program startów w Planicy:

Środa, 20 marca:
10:00 – test skoczni
19:00 – odprawa techniczna

Czwartek, 21 marca:
9:00 – oficjalny trening
11:00 – kwalifikacje

Piątek, 22 marca:
13:30 – seria próbna
14:30 – konkurs indywidualny

Sobota, 23 marca:
9:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 24 marca:
9:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

Transmisja w TVP 1, TVP SPORT, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *