Sport w TVTVP

Skoki w Willingen. Puchar Świata w TVP1 i TVP Sport

Gdzie obejrzeć kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich? Transmisje z Willingen w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. To będzie próba generalna przed mistrzostwami świata w Seefeld. W piątek odbędzie się konkurs drużynowy, a w sobotę i niedzielę zawody indywidualne. Rozstrzygnie się też turniej Willingen Five.

 

“Mały mamut” – tak powszechnie nazywa się skocznię Muehlenkopfschanze. W kalendarzu Pucharu Świata nie ma drugiego dużego obiektu o punkcie K na 130. metrze. HS umiejscowiony jest natomiast na 145. metrze. Jak daleko można tam polecieć przekonaliśmy się już w 2001 roku, gdy Adam Małysz osiągnął kosmiczne 151,5 metra.

Przez kolejnych osiemnaście lat tylko dwóch zawodników poleciało w Willingen dalej. W 2005 roku 152. metry ogłoszono po próbie Janne Ahonena, choć do dziś wielu spekuluje, że lądował dalej. Dziewięć lat później rekord Fina wyrównał Słoweniec Jurij Tepes.

Tegoroczne zmagania zaczną się od konkursu drużynowego, który trafił do kalendarza dopiero w grudniu, po tym jak odwołano rywalizację w Titisee-Neustadt. Po nim przyjdzie czas na drugą edycję turnieju Willingen Five. Na klasyfikację złoży się pięć prób: piątkowe kwalifikacje oraz cztery serie z konkursów indywidualnych.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Ryoyu Kobayashi, który ma 431 punktów przewagi nad drugim Kamilem Stochem. Do końca sezonu pozostało osiem zawodów indywidualnych. W Pucharze Narodów najlepsi są Polacy o 378 “oczek” przed Niemcami.

Zawody skomentują Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Gospodarzem studia będzie Maciej Jabłoński, a reporterami w Willingen Filip Czyszanowski i Michał Regulski.

Plan transmisji

Piątek 15 lutego

konkurs drużynowy: 14:30 TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna oraz od 15:35 TVP1 
Sobota 16 lutego 

konkurs indywidualny: 15:35 TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna oraz od 15:50 TVP1

Niedziela 17 lutego

konkurs indywidualny: 14:20 TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacja mobilna oraz od 15:15 TVP1 

Plan weekendu w Willingen 

Piątek 

13:30 treningi

15:45 konkurs drużynowy

18:15 kwalifikacje do Willingen Five

Sobota 

15:00 seria próbna

16:00 konkurs indywidualny

Niedziela

14:15 seria próbna

15:15 konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *