Sport w TV

Szymon Godziek w słynnych zawodach Red Bull Joyride

W najbliższą niedzielę (20 sierpnia) Szymon Godziek, najlepszy polski zawodnik we Freestyle MTB wystartuje w słynnych zawodach Red Bull Joyride, które odbędą się w kanadyjskim Whistler.
 
Kibice, którzy widzieli niesamowity wyczyn naszego reprezentanta, czyli salto na rowerze wykonane nad pędzącym peletonem Tour de Pologne, zobaczyli zaledwie namiastkę tego, co Szymon zademonstruje w Kanadzie. Transmisja tego wydarzenia będzie dostępna na bezpłatnej platformie Red Bull TV.
Początek relacji na żywo w niedzielę o godz. 19:30.
Zawody Red Bulll Joyride to najtrudniejsza impreza na świecie w konkurencji Szymona, czyli slopestyle’u, a Whistler Mountain Bike Park to miejsce kultowe dla sportowców uprawiających tę ekstremalną odmianę kolarstwa górskiego. Szymon Godziek należy do światowej czołówki zawodników wykonujących powietrzne tricki na rowerze i w niedzielę z pewnością zrobi wszystko, aby powalczyć o wysokie lokaty. Nasz reprezentant zajmuje aktualnie wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Diamond Series – najbardziej prestiżowym cyklu Freeride MTB. W jego skład wchodzi pięć imprez, w tym oczywiście Red Bull Joyride (impreza jest także częścią serii Crankworx). Wszystkie toczą się w konkurencji slopestyle’u, która jest niezwykle widowiskowa.
– W Whistler jest najbardziej wymagająca i najdłuższa trasa na świecie w slopestyle’u. Moim celem w tym roku jest zaprezentowanie solidnego przejazdu od startu do mety. Nigdy w życiu nie czułem się tak dobrze na rowerze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda mi się czysto pojechać wszystkie tricki, to myślę, że mogę powalczyć o podium – mówi Szymon Godziek.
Zawody w Whistler z pewnością będą stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego Szymon będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zrealizować swoje cele. Jednym z głównych faworytów do triumfu będzie Amerykanin Nicholi Rogatkin, który w tym sezonie wygrał już dwie imprezy w slopestyle’u (w Nowej Zelandii i Austrii) i jako pierwszy zawodnik na świecie ma szansę zdobyć potrójną koronę w tej konkurencji.
Transmisję zawodów Red Bull Joyride będzie można oglądać bezpłatnie na platformie Red Bull TV pod poniższym adresem:
https://www.redbull.tv/live/AP-1Q849CX311W11/crankworx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *