MediaTVP

Telewizja Polska na targach filmowych w Cannes

Telewizja Polska zaprezentuje swoją najnowszą ofertę filmową podczas międzynarodowych targów filmowych Marché du Film w Cannes. Widzowie obejrzą film fabularny „Miłość jest blisko” wyprodukowany przez TVP oraz trzy koprodukcje Telewizji Polskiej: „Republikę Dzieci”, „Lokatorkę” oraz „Magdalenę”. Targi Marché du Film odbywają się od 17 do 25 maja i towarzyszą, jednemu z najważniejszych na świecie, festiwalowi filmowemu w Cannes.

 

Podczas Marché du Film zaprezentowane zostaną filmy Telewizji Polskiej:

„Miłość jest blisko”, w reż. Radka Dunaszewskiego, to pełna inteligentnego humoru komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie. Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Mieszkają w jednym domu, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco…

„Republika Dzieci”, w reż. Jana Jakuba Kolskiego, to filmowa i pełna niezwykłych przygód baśniowa podróż. Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. Fantastyczne istoty przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W pobliżu ma wkrótce ruszyć wielka elektrownia wodna. Wraz z jej uruchomieniem woda zaleje tysiące hektarów ziemi. Z kolei z domu dziecka, w miasteczku przeznaczonym do zalania, wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono. Tobiasz, który trafia do współczesności z obrazu Malczewskiego, postanawia przyłączyć się do nich i staje na czele uciekinierów. Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z nieoczekiwaną wizytą obcych na ich terytorium. Czy pomogą im stworzyć wymarzoną Republikę Dzieci?

„Lokatorka”, w reż. Michała Otłowskiego, to film społeczno-kryminalny oparty na prawdziwej historii zabójstwa działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej i wznowionym po latach śledztwie badającym proceder dzikiej reprywatyzacji.

„Magdalena”, w reż. Filipa Gieldona, to historia młodej matki, samotnie wychowującej córkę. Dziewczyna nie mówi – komunikuje się ze światem poprzez muzykę i marzy o karierze didżejki. Kiedy spotyka Julię, znaną didżejkę, która obiecuje jej wyjazd na międzynarodową imprezę, marzenia dziewczyny mają szansę się spełnić. Niestety trudna przeszłość, od której Magdalena cały czas ucieka, zaczyna ją doganiać i niszczyć to, co zdołała osiągnąć. Bohaterka ostatecznie staje przed życiowym wyborem.

Targi Marché du Film odbywają się od 1959 roku i są jednymi z największych i najstarszych targów filmowych na świecie, w których bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *