MediaTVPZapowiedzi TV

TVP Polonia świętuje 70-lecie Telewizji Polskiej

Od piątku, 21 października, TVP Polonia zaprasza do oglądania kultowych filmów, seriali i programów, które lata temu pokochali widzowie. Świętowanie 70. rocznicy powstania Telewizji Polskiej, TVP Polonia rozpocznie piątkowym pasmem filmowym. Już 21 października o godz. 22:35 będzie można zobaczyć „Awatar, czyli zamiana dusz” w reżyserii Janusza Majewskiego z 1964 roku oraz film „Duch z Canterville” z roku 1967 w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich.

 

W kolejne piątki, o tej samej godzinie, zobaczymy m.in. „Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę” i „Dziewczyny do wzięcia” Janusza Kondratiuka, „Pana Wołodyjowskiego”, „C.K. Dezerterów” oraz „Rozmowy Kontrolowane” Sylwestra Chęcińskiego.

W najbliższą niedzielę, 23 października o godz. 21.15 TVP Polonia pokaże „Wielki Test – 70 lat TVP”, w którym na pytania o historię TVP odpowiedzą popularni artyści i dziennikarze, m.in.: Rafał Mroczek i Anna Gzyra, Dariusz Kowalski i Bogdan Kalus, Krzysztof Janczar i Renata Pękul, Rafał Brzozowski i Izabela Krzan, Tomasz Kammel i Marek Piekarczyk, Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska, Elżbieta Jaworowicz i Barbara Włodarczyk, Beata Chmielowska-Olech i Marek Sierocki, Katarzyna Sanocka i Konrad Czarkowski, Halina Frąckowiak i Andrzej Rybiński, Agata Konarska i Grzegorz Miśtal.

W soboty i niedziele TVP Polonia przypomni najlepsze seriale dla młodzieży, Od 12 listopada o godz. 12:10, emitowany będzie serial z 1977 roku – „Dziewczyna i chłopak” w reżyserii Stanisława Lotha, a w niedziele o godz. 06:50 i 14:15, kultowy serial komediowy, „Wojna Domowa” z roku 1966 w reżyserii Jerzego Gruzy. Pierwszy odcinek „Wojny Domowej” antena wyemituje 13 listopada.

Od czwartku, 27 października zaplanowano pasmo rozrywkowe, w którym zostaną przypomniane m.in.: film „Z kobietą w tytule – Brunetka i inne” w reż. Barbary Borys-Damięckiej z 1967 roku, „Kabaret Dudek – Spotkamy się na Nowym Świecie” z 1973 r., „Kabaret Starszych Panów – Piosenka jest dobra na wszystko” z 1964 r., „Szansa na Sukces – Laureaci 1994” oraz „L jak Laskowik, T jak TEY – z tyłu sklepu” z 1998 r. Pasmo rozrywkowe będzie emitowane w czwartki o godz. 14:00 i 22:35. W każdy poniedziałek od 21 listopada, o godz. 22:35 TVP Polonia przypomni najpopularniejsze programy publicystyczne, m.in.: „Taka była Telewizja” odc. 1 w reżyserii Ireneusza Englerta, opowiadający o początkach Telewizji Polskiej, kultowe „TELE ECHO – Pan Rzecki wspomina. Wydanie specjalne” z roku 1968, „100 pytań do…” – odcinek z 1989 roku, którego gościem była Wanda Rutkiewicz, pierwsza Polka na szczycie Mount Everestu, a także „Wielka Gra”. Nie zabraknie też takich kultowych pozycji jak „Sonda. Pomysł na coś”, „Piórkiem i węglem” czy „Wielka Gra”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *