BadaniaTVP

Widzowie wybrali rozrywkowy weekend z TVP

3,4 mln widzów w cudownej atmosferze obejrzało drugi występ Zenona Martyniuka i zespołu Akcent z piosenką „Przez Twe oczy zielone” podczas niedzielnej Gali „25 lat Disco Polo” w Dwójce. Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszył się również sobotni koncert „Imieniny Pana Janka” w TVP1, który w piku obejrzało 1,5 mln widzów. Dzięki tym wynikom TVP1 i TVP2 były liderami w pasmach.
 
Jubileuszowa Gala Disco Polo zgromadziła na warszawskim Stadionie Polonii 15 tysięcy fanów, którzy świętowali 25-lecie polskiej muzyki tanecznej. W wielkim show wystąpiły ikony gatunku disco polo, a koncert poprowadził m.in. Tomasz Kammel. Nie zabrakło wielkich przebojów, które królowały na dyskotekach w latach 90. oraz najnowszych hitów. Transmisję z Gali w niedzielny wieczór w Dwójce obejrzało średnio 2,5 mln widzów, co zapewniło Antenie udziały na poziomie 19,4%. Pierwszą cześć koncertu obejrzało średnio 2,1 mln widz. (16,5% udz.). Druga część koncertu cieszyła się jeszcze większą popularnością. Średnia widownia wyniosła ponad 2,9 mln (22% udz.). Trzecią część koncertu w TVP Rozrywka obejrzało 305 tys. widzów. Zasięg Gali „25 lat Disco Polo” wyniósł 7,1 mln widz. (coverage).
Koncert „Imieniny Pana Janka”, który odbył się w piątkowy wieczór w Parku Praskim w Warszawie, transmitowała Jedynka stając się liderem pasma. Obchody 50-lecia działalności Kabaretu pod Egidą z Janem Pietrzakiem w roli gospodarza wieczoru, obejrzało średnio 1,2 mln widzów (udz. 11,1%), a w piku widownia wyniosła 1,5 mln widz. (udz. 13,31%).
W sobotę rekordowe wyniki oglądalności zanotowały TVP Seriale uzyskując 2,24% udziałów. Najlepszy wynik od 27 sierpnia 2016 zapewnił Antenie 10. pozycję w rankingu wszystkich kanałów TV dostępnych na polskim rynku. Największą widownię w sobotę przyciągnęły seriale: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „Pitbull”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *